Rotasyonunuzda Hangi Mamalar Var? Hangi Mamaları Önerirsiniz?

Sürekli aynı mamayı kullanmayıp, birkaç marka arasında düzeni olanlara soruyorum, hangi mamaları kullanıyorsunuz?
Biz proplan, nd ve hills kullandık. Üçünü de sevdi aslında kızım ama nd hızla kilo aldırdı bu yüzden şimdilik ona ara verdik.
Şu an elimde hiç açılmamış üç kg mama var ama indirime girdiğinde farklı bir marka denemek istiyorum. Her mamanın besin değeri ve içeriği farklı olduğu için daha faydalı olacağını okumuştum kedilere.
Acana denemeyi düşünüyorum. Sizler neler önerirsiniz? Sanabellenin methini çok duyuyorum son zamanlarda, belki sanabelleyi de deneyebiliriz. 🥰

11 CEVAP

Aliye87

Merhabalar,

Orijen Cat&Kitten ile N&D Kuzu etli yaban mersinli mamaları rotasyonlu olarak kullandım. 2 gün önce kedimi kısırlaştırdığımdan Orijen'in Fit Trim'i ile N&D'nin kısır mamaları (Balkabaklı-bıldırcınlı, balkabaklı-kuzu etli- yaban mersinli, ringa balıklı-portakallı çeşitleri) arasında bir rotasyon uygulamayı düşünüyorum.

Teşekkür ederim cevabınız için , geçmiş olsun yavrunuza da, hemen toparlar inşallah🙏

Aliye87

@lattisinannesi, Allah razı olsun, çok teşekkür ederim. Ben de sizin yavrunuza da sağlıklı ve tüyleri kadar bir ömür diliyorum.🧡🙏

orhdoner

Merhaba Nd kinoa serisi ve acana indoor rotasyonlu olarak kullanıyoruz iyi geldi memnunum şuanda umarım bir sıkıntı çıkmaz Allah sizin de herkesin de yavrularına sağlıklı uzun ömürler versin inşallah ❤️🙏

Acana indoor benim de favorilerimde, şu an açık olan mamalarımız bitsin, stok olan paketle birlikte acanayı denemek istiyorum 🙏
Hepsinin tüyü kadar ömrü olsun inşallah 💕🙏

hannnngggg

rotasyonumda henüz seçtiğim bir mama yok suan acana kullanıyorum bountiful catch bitince değiştireceğim her ne kadar memnun olsam da içeride olup biteni bilemiyoruz baktığınızda tüyleri yumuşacık dışkısı güzel ama geçen hafta kan testi yaptırdık bir kaç değer yüksek çıktı proplana dönmeyi düşünüyorum ya da proplan segmentinde yumuşak risksiz bir mamaya ama benim denemek kullanmak istediğim bu değil nd ve acananın kısır mamasını denemek istiyordum

simbakedi

su ana kadar bozita-nd-acana kullandim. en cok acanadan memnundum cok cok guzel yaradi ancak cok pahalilastigi icin su an tercih edemiycem. brit care denedik, iyi gelmedi. sanabelle ve bozitada kirmizi et iceren bazi yuzdeler var. bozitada geyik, sanabellede ciger gibi. cesaret edip alamadim bu iki mamayi cunku benimki kirmizi et yemiyor :D bozitayi koklayip gitmisti belki ilerde tekrar sansimi denerim. su a proplan aldik. beni sevdigim bir marka degil ancak siralamamda bu kalmisti. bundan sonra virbac da denemeyi dusunuyorum. ekonomiye bagli :D

duman_cat_world

Merhaba,
Ben şu an Acana kullanıyorum ve memnunum ancak Sanabelleyle dönüşümlü kullanmak istiyorum. Bundan önce de ND kullanıyorduk.

Biz hep rotasyonlu kullandık, yavruyken de Royal canin kitten yedi mesela. rotasyon en iyisi:)

duman_cat_world

o kadar memnunum ki NDden ve Acanadan... tüyleri her zaman yumuşacık ve parlak hiç tüy dökmüyor nerdeyse inanabiliyor musunuz. o kadar takviyeye falan gerek yok, önemli olan mamanın kediye yaraması. dışkısı, enerjisi, iştahı mükemmel. sabah akşam 30 dakika oyun oynuyoruz , yeterli geliyor. su içmesi de çok iyi...

Lils

Şu ana kadar memnun kaldığım mamalar mystic ve brit care. Mystic bütçe için iyi bir mama ama sizin bütçeniz daha yüksekse önermem. Brit care-sanabelle-bozita olabilir dönüşüm için.

Warriorsans

Acana kullanmıştık şu an royal canin kullanıyor elimde açılmamış acana olduğu için sonrasında tekrar acanaya geçmeyi düşünüyorum belki bir süre acana kullandıktan sonra n&d de deneyebilirim.