Kedisi 10+ Yaşında Olan Var Mı? Hangi Mamaları Kullandınız, Nasıl Bakıyorsunuz Yavrularınıza?

Mama, takviye ve genel olarak neler yapıyorsunuz, nasıl bakıyorsunuz çocuklarınıza? Önerileriniz çok değerli olacak🙏 Bütün çocuklarımızın tüyü kadar ömrü olsun 🙏

6 CEVAP

orhdoner

Merhaba ben de geçenlerde iki kişiyle görüştüm birisi pro plan verdiğini diğeri de hills verdiğini ayrıca haftada üç kere ya probiyotik yoğurt ya da kefir verdiğini belirtti. Bir de haşlama takviyeler çok önemli en az haftada üç kere suyuyla beraber verilmesi gerekiyor diye düşünüyorum.Allah herkesin yavrusuna uzun sağlıklı ömürler versin 🙏❤️

simbakedi

daha bugün birisiyle konuştum. hills, nd vb mamalar kullanmış hep. en çok da hills kullandığını söyledi ama böbrek sorunuyla uğraşıyordu şu an. virbac üstüne tanımam dedi. zaten veteriner maması. ben de arada alıp kullanmayı düşünüyorum fiyatı çok artmazsa :)

duman_cat_world

https://sosyal.petlebi.com/soru-cevap/106568-yasli-kediler

okumanızı öneriyorum, yardımcı olur umarım.

bir de ben birkaç gün önce @Ebrugurkaracayir ile konuştum, 10+ kedisi vardı. yıllarca bilinçsizlikten sokak canlarına verdiğimiz Mito mamayı kullanmışlar ancak her gün haşlama et, yumurta, kefir vs tüketiyormuş şu anda da gayet sağlıklı.

tabii ben şimdi gidip mito kullanın demiyorum, önemli olan et ihtiyacını karşılayabilmek🙏

hannnngggg

ya bende bunu cok merak ediyorum neler yaptınız nasıl sağlıklı yaş aldılar? bende öğrenmek istiyorum soru en en yukarı çıksın diye bu yorumu yazıyorum yazılan herseyi okuyacağım aydınlanalım 🙏🏻böyle bir soru icin teşekkürler

zfrshn

Siyam kedim 20 yıl yaşadı 10 yaş hiçbir şey değil sıvı tüketimini arttırmaz iseniz kurumamalar çare olmaz boşuna şu mama bu mama arayışına girmiş olursunuz.

Tabii ki haklısınız sıvı tüketimi gerçekten çok önemli 🙏🙏
Mamayı şu yüzden sordum bütün veterinerler "mama yatırımdır, gelecekte veterinere sık sık gelmek istemiyorsanız mamaya önem verin" dediği için mama konusunu da merak ettim. 🙏🙏
Maşallah 20 yıl ne güzel, darısı hepimizin miniğinin başına❣️🧿🙏