Kedim Kendine Temizlemiyor

Sara1221

5baylık tekir kedim poposun çok az temizliyor yani surekli kurumuş kakaila geziyor arada poposunu ıslatıyorum ki yalasın ama doğru düzgün yalamıyor pipisine yalıyor kendisine de yalıyor ama.
Acaba düzelecek mi ?mikrob kapmasından korkuyorum.

7 CEVAP

orhdoner

Merhaba benim yavrularım da yapıyordu ben de nemli pamuk ile alıyordum sonra kendisini temizliyordu siz de öyle yapmaya devam edin yapacaktır diye düşünüyorum

0KelviN

Kediniz küçük ise bu alışkanlığı geç ediniyor olabilir. Ben eve aldığım zaman 7 haftalıktı annesi yoktu. 2 hafta boyunca kakasını kuma yapmasına rağmen üstünü örtmedi ve kendisini temizlemedi. Ben de nemli pamuk ile ıslatıp temizleme isteği uyansın diye çabaladım. Bu şekilde devam edin ben 2.haftadan sonra her tuvaletinden sonra kendisini yaladığına tanık oluyorum.

Filizos

Benim 2 kedim var ikisi de yavruyken Poposunu temizlemezdi büyüdüler hala temizlemiyorlar izlemediğim video, okumadığımız yazı kalmadı yapmayan kedi yapmıyor her yolu denemiş bir anne olarak ben çözüm bulamadım.

hannnngggg

kediniz dişi mi erkek mi erkek kediler genelde temizlemiyor diye biliyorum hatta kumuna yaptıktan sonra üstünü de kapatmıyor çoğu birkac videoda izlemiştim, ıslak bir pamukla silebilirsiniz rahatsız edici olduğunu düşünüyorum ama rahatına düşkün pişkin bir kediyse sallamayacaktır siz sildiğiniz icin alışkanlık haline getirecektir yani temizlemiyorsa temizlemez diye de düşünüyorum cunku 5 aylıkmış benim kedimde küçükken temizlemiyordu ama 5 aylıkken temizliyordu biraz bunun icin kediniz büyük

simsim1713

Benim kedim de tamamen temizleyemiyordu poposunu 5 aylıkken falan. 1.5 aylıkken sahiplendik biz. poposunu ıslatıyordum rahatsız olup yalasın diye her tuvaletten sonra. ilk başlarda yalıyordu ama sonra poposunu ıslatsam da temizlememeye başladı. Mecburen ben temizliyorum ıslak pamukla. Ama sonra bu şekilde yaptığımızda alışkanlık edinebileceğini ve sürekli temizliğini bizden bekleyeceğini okudum birkaç yerde hatta veterinere danıştım o da öyle söyledi. O nedenle bıraktım kendi haline. 3 aylıktan sonra Bayağı uzun bir süre doğru düzgün temizlenemiyor ve poposunda kaka kalıntısı kalıyordu. Ama şimdi 9 aylık ve tuvaletten çıkar çıkmaz temizleniyor çok güzel bir şekilde.
Bence sizinki de zamanla öğrenir.

Warriorsans

Şans da genel olarak tuvaletten çıktıktan sonra temizlemiyor poposunu. Genelde zaten kalıntı kalmıyor ama bazı kedilerde temizlememe oluyor demekki

semagolge

Benim schottish kedi şuan 9 aylık ilk geldiğinde çok küçüktü ve poposunu yalamayı bilmiyordu ılık suyla ıslatılmış pamukla her tuvaletten sonra siliyordum biraz biraz yalamayı öğrenmişti ama keyfine geldiğinde yalardı şuan tekir sahiplendik o geldikten sonra ondan gördüğünü düşünüyorum tuvaletten çıkar çıkmaz poposunu temizliyor