Kedi Çip Taktırmak

Yuusuft

Kedime çip taktırmak istiyorum ama bu acıtan bir şey mi nasıl oluyor acaba bilgisi olan varmıdır yapıldıktan sonra sorun yaşarmıyız

5 CEVAP

simbakedi

aşı yapılır gibi oluyormuş, acıtmayan 2 sn süren bir işlemmiş. ben de daha yaptırmadım ama yaptıranların söyledikleri bu yöndeydi. çip diyince biz sanki çok büyük bir şey gibi hayal ediyoruz da öyle değilmiş

x_queen

Şu çip olayında keşke CPRS bağlantısı olsaydı. Bu çip uygulamasını daha çok evcillerimizi sokağa atmanın önüne geçmek için yapıyorlar ama evden kaçtığında kaybolduğunda iyi insanların eline geçmesi için dua etmekten başka bir şeyimiz kalmıyor. ALLAHTAN korkusu olanın eline geçecek te onu veterinere götürecekte çipliyse sahibine ulaşılacak. Başta da dediğim gibi GPRS bağlantısı olsaydı en azından konumuna kendimiz ulaşabilseydik....

Aliye87

Merhabalar, Karma-2'sini vurulduğu gün (29 Kasım pazartesi) kedime çip de taktırdım. Enjeksiyonla iki scapula kemiği arasına uygulandı. Veteriner aşıya göre biraz daha can yaktığını söyledi. Ancak kedimde pek bir tepki olmadı, genelde sakin ve soğukkanlı olduğundan. Kediden kediye acı eşiği ve tepkiler farklı olabilir tabi. Evcil hayvan pasaportunuza da mikroçip işleniyor.

Kediyi olumsuz etkileyen ya da hareketlerini kısıtlayacak bir uygulama değil, içiniz rahat olsun.

NorthNight

Enjeksiyon için kullanılan iğnelerden bi tık daha kalın bir iğne kullanıyor, enseden biraz aşağıya. Hızlı bir işlem, aşı vb.göre tabi ki bi tık daha acılı ama çok ciddi bir boyutta değil. Hızlı bi işlem olduğu için pekte etkilemeyecektir.

simsim1713

Bizim veterinerimiz de biraz acıtacağını söyledi o nedenle veterinerimizin tavsiyesiyle kısırlaştırma esnasında hazır narkoz almışken çip taktırmayı tercih ettim