Sokak Kedilerine Mama Dışında Ne Yedirebilirim

reinefee17

Bu ay 4-5 çeşit mama aldım 500 gr'lık yaklaşık 72 Tl tuttu açıkçası 15 kg olan paketlerden alsam daha uygun gelirdi ama öğrenciyim evde kedim var onları da beslemek istiyorum ama sizce onlara yemek olarak ne verebilirim

4 CEVAP

duman_cat_world

Merhaba,
Ben de öğrenciyim. Ben mama alacak bütçem olmadığı zamanlar yaş mama ve azıcık makarna karıştırıp veriyorum biliyorum çok sağlıklı değil en azından karınları doyuyor. bazen de kasaptan artıkları alıp evde yaş mama yapıyorum, kuru mamayla karışık veriyorum. 15 kilo mama pahalıya geliyor bir anda 200-300 lira vermek.

Renklipati

Bir paket ciğeri küçük parçalara bölüp bir avuç içi de pirinç koyup hasliyorum baya lezzetli oluyor bolda çıkıyor, mama sıkıntı çektiğim zaman böyle yapıyorum

diablerose

kaynar suya yumurta kırıp vermek en ucuzu. cunku haslamak icin de iyi kotu gaz harcaniyor, ama kaynar suya cirpilmis yumurta atarsaniz hemen piser. suyuyla da beraber kedilere verirsiniz. evvelden pilav yaptiysaniz az miktarda pilav da ekleyebilirsiniz

Lils

Haftada 1 ya da 2 (fazla vermeyin ciğer a vitamini açısından çok zengindir) kere tavuk ciğer haşlayabilirsiniz. İçine pirinç, ekmek gibi bir şey eklerseniz daha da uygun olur. Onun dışında kasaplardan kesilen artıkları isteyebilirsiniz sokaktakiler için. Uygun fiyata ya da ücretsiz verebilirler.