Mama Yememe

Marslipati

Herkese merhaba benim kedim rc den başka birşey yemiyordu. Yani birsuru mama denedim istemiyordu geçenlerde de petlebinin gönderdiği brit care kitten gelmişti onu sokaktaki kedilere vermek için ayırdım yemicegini tahmin ettiğim için kedilere verdiğim mama bugün bitmişti brit i açtım acar açma yanıma geldi kokladı baya bende elimle alıp 1 tane verdim ve yedi inanmadım asla yemezddi şimdi bende degistiricem mamasını brit in bu maması sizce iyi mi içeriği ve kademeli geçiş için de biraz bilgilendirirseniz sevinirim simdiden teşekkür ederim

9 CEVAP

Gimlihanim

Royal caninden daha güzel içerikli bir mama. Ancak bazı kedilerde ishale sebep olabiliyor. O yüzden geçişi uzun tutmak önemli. 2 haftaya yayabilirsiniz. @Lils sanırım brit care geçişini yorumlamıştı. Filtrelerde aratırsanız eminim bulursunuz. Zaten görünce kendisi de yorum yapacaktır.

duman_cat_world

Merhaba,
Brit care içerik çok güzel ancak çoğu kedide ishal yapıyor maalesef. Kefirle probiyotik desteği vermek ve geçişi 3 haftaya yaymak iyi olur.

İmkan varsa en iyisi Royal ve brit karışık vermek. Royal ağırlıklı olsun, o zaman bir sorun yaşamadan paketi bitirebilirsiniz.

Tabii sizin kedinizde ishal yapmazsa ne âlâ😊🙏

Lils

Ben kullanıyorum. Geçişi 2 haftada yapıp günde 1-2 tatlı kaşığı kefir verin. Sonra sadece brit care verdiğinizde ishal olmaz büyük ihtimalle.

Marslipati

Teşekkür ederim bakacağım :)

Marslipati

Ben biraz korkuyorum ya sanırım geçiş yapmayacağım biraz hassas midesi var hemen ishal olabilir

simbakedi

royal canin yaninda verebilirsiniz aslinda

Marslipati

Yani bence hiç risk atmama gerek yok çoğu kedide isha yapıyorsa sokatkta birsuru kedi var zaten sokaktaki lere verdiğim mama da bitti en azından yavruların karnı doymuş olur :)

zfrshn

3de 1 oranında rc ile karıştırıp verin.