Kedilerde Mantar Dışında Tüğ Dökümü Yaratan Hastalık

Micika

Arkadaşlar merhaba bu kedi bize iki ay önce geldi, geldiğinde hasta var bitkindi bende kediyi bir hafta sonra yakaladım veterinere götürdüm.Veterinerde dişleri yoktu çekilmiş olduğunu söyledi bu yüzden kedinin daha önce sahipli olduğunu düşündük kortizon ve antibiyotik iğnesi yapıldı.Birde veteriner yaşlı bir kedi dedi.Kedi daha sonra toparladı kendini temizlemeye başladı.yağlı kuyruk sorunu vardı o da bitti. Fakat şimdi çok fazla tüğ döküyor kendisi yaptığını düşünüyorum topak topak çıkıyor tüğleri.Veterinere götürmem çok zor yakalanmayan bir kedi ve strese giriyor çok fazla öncelikle sizlere danışmak istedim.Mantar dışında tüğ döken hastalıklar var mı

3 CEVAP

orhdoner

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun Allah razı olsun sizden ilgilendiğiniz için 🙏 Alerji olabilir yedigi mama dokunuyor olabilir bir sürü sebebi var bir de yaşı ileri dediniz ileri yaş maması kullanması gerekiyor.

Micika

Haklısınız ona biraz daha kaliteli bir mama alıyım ben o zaman böbrek hastalıkları gibi şeylerden şüphelendim veterinerde yaşı ileri ve sokakta olduğu için şuan test yapsak bir sürü hastalığı çıkar dedi en azından son zamanlarını mutlu geçirmesini istiyorum

orhdoner

Ne kadar iyi beslenirse o kadar faydası olur elinizden gelenin fazlasını yapıyorsunuz zaten bütçenize göre alırsınız artık bir de yapabiliyorsanız tavuk,et,kemik,ciğer suyuyla beraber verin az da olsa faydası olur bağışıklığı biraz da olsa güçlenir. Allah uzun sağlıklı ömürler versin inşallah çok da tatlı maşallah 🙏☺️