Kedim Oyun Oynarken Kabarıyor

sarpyilmaz

Arkadaşlar kedim 5 aylık civarı oyun oynarken çok heyecanlanıyor beni hemen karşsında görünce yan yan yürüyor falan ama korkuyor gibi değil de sanki oyun istiyor gibi geliyor sizce ?

9 CEVAP

Merloli

Benim kedim de öyle hiç merak etmeyin bunda kötü bir şey yok sadece fazla oyuncu ve hareketli bir kediniz var ama ısırıyor veya tırmalıyorsa yani size zarar veriyorsa ensesinden tutup sertçe 'hayır' demeniz gerek ben bunu bir veteriner hekim tarafından öğrendim yani size zarar vermesine izin vermeyin

aycamenekse

Yavrularda bu davranış sıkça görülür korktuğunu sanmıyorum ama sizi ısırıyor mu? Isırıyorsa bunu yapmasına izin vermeyin şimdi size oyun gibi gelebilir ama büyüyünce bu minik acıtmalarda büyür.

Yampirik

Bizimkide böyle yapıyor ama ben hiçbir zaman ısırdıpı için onu ensesinden tutup hayır filan demedim karışmadım sorun yaşamıyoruz 2 yıldır

miasugok

Ya açıkçası ben de kıyamıyorum ama mahvediyor kollarımı. Aslında parmaklarımla dişlerini kaşımaya çalışıyor ama ben canım yanınca kolumu çekmeye çalışıyorum ve tırnaklarını geçiriveriyor kolum gitmesin diye :( yara bere içinde her yanım. Bir kaç kere bağırdım sonra kıyamayıp ben gittim yanına. Sizin ısırma probleminiz geçti mi zamanla? @yampirik

sarpyilmaz

Evet ısırıyor ama engel olamıyorum ki nasıl çare bulabilirim bu arada teşekkürler bilgilendirdiğin için ilk başlarda benden korkuyor sanıyordum ama sonra anladım

TarcinBey

Benimki de yeni 5 aylik olucak ve elim kolum her yerim kabariyor tirmalamasindan isirmasindan ama ben bi sorun görmüyorum zaten 10 dk oynayip gidiyor. Başlıktaki kabarma meselesi de oynarken hircinlasip sinirleniyordur. Benimki sinirlenince kabarip tüy atiyor çünkü

pinarcaya

Benimki de oyun oynarken bu hareketi yapıyor. Çok komik oluyor :-) bazen korkunca da yapıyor bu hareketi ama oyun oynarken heyecandan yaptığını anlıyorum.

Toscana

Oynarken kuyruğunda karartır isircagi zaman yumuşak oyuncak verin onu isirsin elinizi birden çekmeyin daha çok işidir av gibi algılar kılan ya kokusunu sevmiyor kızım çok isirirsa kılan ya sürüyorum gelmiyor

Toscana

Kolonya yani :)