İki Kediyi Birbirine Alıştırma

Marsbebek

Merhaba, 3 aylık british erkek kedim var yanına bir arkadaş sahiplenmek istiyoruz. 2 aylık bir dişi getirdik, çok tısladık cok hırcınlaştı asla yanına yaklaştırmadı diğer kedi de cok kucuktu karşılık veremeyecek kadar o yüzden geri verdik. kedimizin yapısı cok dominant normalde aşırı uysal miyavladıgını bile duymayız. nasıl geçirebiliriz bu süreci, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilir teşekkür ederim

2 CEVAP

Mehmetneroo

Kediler zaten bulundukları ortamı ele geçirmeye çalışan canlılar ki doğal hali ile eve yabancı bir canlı gelince kıskanıp vahşileşebilir ortak ilgi odağı bulunursa eminim çözülebilir ki bu süreç en fazla 10 günü buluyor

Marsbebek

Evet uzun ve sabır gerektiren bir süreçmiş. Ama ben ilk olumsuzlukta yenildim ikisinin de psikolojisini bozdum diye oturdum ağladım. Kontrollü davranmak gerekirmiş nasıl taktikler yapmalıyım birbirlerine alıştırırken? Veya kedimden en fazla ne kadar Büyük tercih etmeliyim diğer kediyi? Dişi mi erkek mi olmalı?