Çip Meselesi?

Nohutgofret

Merhaba kedinize çip taktırdınız mı? Ücreti nedir ve çok elzem mi sizce? Ben kaybolduğunda vs işe yarayacağını zannediyordum öyle değilmiş :/

11 CEVAP

Aliye87

Merhaba,
Geçen pazartesi Özel İzmir Hayvan Hastanesi'nde taktırdım. Fiyatı 75 tl. Umut, fakirin ekmeği hesabı, ben Allah korusun kaybolduğu takdirde vs belki insaflı ve çipi akıl edebilecek bilinçli bir insana denk gelir umuduyla yaptırdım.

Dün bir üye GPRS özellikli olması halinde bizzat kendimizin onu bulabileceğimizi söylemişti. Keşke böyle bir özelliği olsaydı, çip o zaman çipti bana göre...

Belki şu sa bir nebze faydalı olabilir. Hiç taraftarı değilim ama ilaveten kediye bir tasma takılıp üzerine kendi telefon numaramız ve kedimizin çipli olduğu bilgileri yazılabilir. İşe yararlığını artırabilir belki..

Tek temennimiz hiç muhtaç olmamak..

Nohutgofret

@Aliye87 Merhabalar, isminin ve telefon numaramın yazılı olduğu bir tasma yaptırmıştım ancak kedim hiç sevmiyor rahatsız oluyor ben de kıyamıyorum ve üstelik de bir yerlere takılıp boğulma ihtimalleri var ne yazık ki. GPRS özellikli olması bir temenni mi yoksa var mı böyle bir çip en son araştırdığmda yok diye biliyordum keşke olsa, teknoloji gelişti keşke bununla alakalı bir çözüm bulunsa ve evet temenni malesef. İnşallah ona mecbur kalmayız dediğinz gibi

Aliye87

Merhabalar, belki de tasmanın materyali alerji yapmış olabilir
Deri, simli, %100 pamuk ve organik kumaşlı seçenekler var. Belki onlarda böyle bir sorun yaşamaz. Ben de hiç sevmiyorum tasmayı ne yazık ki. Keşke hiç zorunda olunmasa... Çipli olduğunun orada yazılması, belki bir fayda sağlar diye düşündüm ama bilmiyorum.

GPRS malesef bir üyemizin temennisiydi, "keşke böyle olsaydı şeklinde". Kimsenin insafına kalmadan kendimiz bulmaya koyulurduk. Her halükarda kanunen de zorunlu olacak. Yaptırmak şart 2022 sonuna kadar. İnşallah ilerde bu konuda daha çok gelişmiş aygıtlar tasarlanır. Şimdilik bununla idare :/

Palyaco

Taktirmadim 2022 de

Palyaco

Taktirmadim 2022 de

simbakedi

ben de zorunluluktan taktircam. sanki sokaga kacan kedinin ev kedisi oldugunu anlayabilecek kac insan var da bu uygulama ise yarayacak merak ediyorum

hannnngggg

bana biraz hayvan severlere ne gecirirsek kardır mantığında bu işlem çıkmış gibi geliyor cipi takıyorlar ama cipi okuyacak materyal yok henüz çipli mi değil mi okutamıyorlar çoğu klinikte, ayrıca benim kedim tekir sokaktaki diğer kedilerden ayırt edilmez kim alıp veterinere götürsün çipli mi sahipli mi diye kontrol ettirsin cevap veriyorum hiç kimse ayrıca cip içeride kayma yapıyormuş ciplenen bir kedinin cipini okutmaya çalıştıklarında cipi okumamış tekrar ciplemisler mecburi olunca elbet yaptırıcam napiyim ya da fiyatlar artmadan

zfrshn

evet elzem çünkü bu keyfi bir uygulama değil kanun şahsi tercihe bırakılmış bir konu değil.Çip ile kediniz üzerinize zimmetleniyor sokakta kaybolduğunda okutucu sizin isminizi adresinizi açıklıyan numarayı okuyup tespit ediyor birde ben milleti hiç anlamıyorum bu ugulama yeni bir şey değilki her medeni ülkede var neden bize gelince bukadar tereddüt.
Yurt dışına çıkmak isteseniz çipsiz kabul edilmiyor Avrupa ülkelerine.

zfrshn

iSTANBUL için 150 tl çip belediye tarım il müdürlüğü takmıyor istanbulda öyle bir hizmetleri yok.
Umarım çipi olmuyan kedi sahiplerine büyük yaptırımlar uygulanır çünkü bu gevşeklik sistemin çalışmasına engel oluyor.

Gimlihanim

Henüz taktırmadık. Ama zorunlu olacak mecburen taktıracağız.

gulsump

Ben de henüz taktırmadım, zorunlu olduğu için mecburen taktıracağım.