Kedim Kuru Mama Yemiyor

kedicigim1054

merhaba arkadaşlar babam kedimiz osman ın kuru mama yemesini istemiyor. çünkü kuru mama yerse zayıflıyacağını düşünüyor , bide her gün aynı yemeği tüketmesin diyor... abim vücut çalıştığı için annem her gün abime etli yemekler pişiriyor pişen yemekten kedimiz osmana veriyoruz. açlığını böyle karşılıyoruz.. tam osman ı kuru mamaya alıştıracağım babam engel oluyor kuru mamanın yanına tavuk koyup.. bak tavuğu daha çok seviyor diyor babam işteyken kuru mama vermeye çalışıyorum ama yemiyor babam sağolsun... babama anlatıyorum kuru mama onun için daha sağlıklı olacak diye ama dinleyen mi var yine burnunun dikine gidiyor ... arkadaşlar babamı bu algıdan nasıl uzaklaştırırım ??

15 CEVAP

Merloli

Babanız gerçekten biraz saçma düşünüyor. Ben N&D yavru kedi maması kullanıyorum, öneririm ve kedimin kilosu gayet iyi. bence siz araştırmalar yapın ve araştırmalarınızı babanıza gösterin belki ikna olur :)

GoldenOdin

Benim köpeğim de başta kuru mama yemiyordu sonrada yaş mama suyunu kuru mamanın üstüne döktüm anca öyle alıştı sonradanda tek başına kuru mamayı yemeye başladı bence bir dene senin kedin de sevebilir

Yampirik

orta noktada buluşmayı deneyebilirsiniz. mesela kuru mamayı ana öğün olarak yesin ara öğün veya ek olarak tavuk et vs yesin böyle anlaşabilirseniz çok güzel olabilir aslında

nyancat

Kuru mamaya alıştıramıyorsanızda et verirken tuzsuz baharatsız olmasına dikkat edin tek başına haşlanmış bir şekilde verdiğinizde sorun çıkacağını sanmıyorum evde yapılabilecek mama tarifleri de var bu konuda bilgili olanlar bilgilendirirler kolay gelsin

Cotontzu_Siri

Babanıza biraz hak veriyorum. Hep diyorum, kuru mama = fast food! Ne güzel işte. Sevineceğiniz yerde şikayet ediyorsunuz. Ben köpeğimi aldığımdan beri homemade diet uyguluyorum. Arada kuru mama kullanmış biri olarak söylüyorum, kedinizin kötülüğü için çabalıyorsunuz. Ah veterinerler ah, neden insanları yanlış bilgilendiriyorsunuz? Tabii ev yemeği vermeyin, ona özel yemek hazırlayın. :( Anlamıyorum bu insanlardaki kuru mama sevdasını, anlamıyorum... Bir de hala royal canin, proplan, hills diyenler var. Azıcık araştırın. Şimdi birileri kesin gelip bana diş sağlığı falan der; fırçalayın ya, herşeyin de kolayına kaçılmaz ki. Yazık...

kedicigim1054

birde hangi kuru mamayı önerirsiniz kedimiz osman 4-5 aylık

Aydancat

Bu nasıl bir anlayıştır yahu? orijen kitten var onu alin bir sure sonra kilo alışını babanda görecek bir de veterinere götürün veterinere gizlice soyle o da babana kuru mamanin onemini anlatsin

kedicigim1054

aydancat sürekli ama sürekli saldırmana gerek yok madem bu kadar sinirleniyorsun o zaman soruları okumayı bırak ve şu uslubunu konuşmanı ve terbiyeni değiştir ben sana insanca soru sordum sende bana insanca cevap ver saldırgan bir şekilde değil.... terbiyessiz

kedicigim1054

bu arada Merloli bana cevap verdiğin için teşekkür ederim

kedicigim1054

saol yampirik

Aydancat

Sikayet ettim

hmyrylmz

Babanız kediye böyle yaparak zarar veriyor

hmyrylmz

Royal canin veya proplan kullanın

TarcinBey

Aydancati cevaplamayin bile. Herkese karsi tutumu boyle. Saldirma gibi hobileri var sanirim :)

KedimVar

Ya aslinda babanizi ikna etme nize gerek yok. Sadece et tuzsuz yagsiz olsun. Haslanmis olsun.