Kedilerime 3 Doz Zylexıs Yaptırmayı Düşünüyorum Yaptıran Varmı. ?

Oqrenerde06

Bu aşı hakkında bir çok makale okudum bağışıklığı ömür boyu desteklıyormuş yaptıran artısı eksisini bilen paylaşabilir. :) 1. DOZLARI YAPILDI PIYASADA YOKMUŞ HEKIMIMIZ BULDU TAM 3 DOZ YAPTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM 1. DOZDAN SONRA TÜYLERİ DAHA AZ DÖKÜLMEYE BAŞLADI VE DAHA MUTLULAR.

7 CEVAP

Yok keşke ömür boyu sürse. Bize veteriner 6-12 ay gibi bir aralık vermişti ama bu da afaki gibi geldi 6 ay nere 12 ay nere. Ama işe yaradığı kesin 3 doz yapılmalı ki faydasını görün. Ben çok memnun kaldım.

Astımla mücadele ederken işe yaramadı 3 doz. Ama corona pozitif kısırlaştırmayı atlatamayan iştahtan kesilen bi kedimi canlndırmıştı

Özellikle hastalıklı cins kedilere petshoplar tek doz yapıyormuş ki canlı görünsün sonra tekrar hasta oluyormuş gariplerim. 3 dozu vurgulamıştı bizim vet. İlk dozda antikor üretiyormuş ama yeterli değilmiş ikinci dozda ve 3. dozda zirve yapıyormuş. Galiba bu aşı bir virüsün aktif olmayan hali. Uydurdular mı bilmiyorum ama böyle anlatmıştı

Oqrenerde06

@ebrugurkaracayir ben de ınanmadım valla ömür boyu olduğuna :) Kızıma 1 doz yaptırmıştım hiç faydasına göremedim yine aralık ayının grişinde ust solunum enfeksıyonu geçirdi :( Ama tüy dökümünü falan azaltmıştı.

Oqrenerde06

Bu kadar üstlerine düşüyoruz doğru mu bilmiyorum ama doğada sonuçta bu tarz şeyler yok umarım onlar için en güzelini yapıyoruzdur :(🐾🐾

Oqrenerde06

@ kedililerle Çok iyi bağışıklık yükselttiğini söylüyorlar :( astıma faydası olmamış üzüldüm ama çok geçmişler olsun sizede

Oqrenerde06

@EBRUGURKARACAYİR BENCEDE İNEAKTİF BİR VİRÜS OLABİLİR DOĞRU :):) ÇÜNKÜ VURULUNCA BİR HOŞ OLUYORLAR SONRA DOPİNG YAPIYOR.