Sanabelle Kedi Mamasi Kullananlar, Lütfen Bakın.

duman_cat_world

Merhaba arkadaşlar.

Şu anda kedim için Acana kullanıyorum ve çok memnunum. Ancak fiyatlar çok arttı ben de kaliteyi bir tık düşürüp Sanabelle Sensitive Kuzulu mamasına geçiş yapmak istiyorum. Sanabelle kullananlar, lütfen aşağıdaki sorulara tek tek cevap verin çok teşekkürler❤

👉 Sanabellenin hangi mamasını kullandınız?
👉 Mamanın tane boyutu, şekli, kokusu vs hakkında bilgi verebilir misiniz?
👉 Kediniz seviyor muydu?
👉 Dışkısına nasıl geldi?
👉 Son olarak, memnun kaldınız mı?

13 CEVAP

Palyaco

Diskida koku yapmıyor onu soylim bende inşallah yer seninki duman cok seçici değilse yer

teddybal

@palyaco kısır mamasındaki yağ oranı %9,5'muş bu yüzden dediğiniz gibi sert olsa gerek, vur diyince öldürmüşler gerçekten bu kadar düşük yağ kediye olur mu bilemedim :/
https://shop.bosch-tiernahrung.de/trockenfutter-nassfutter-snacks-katze/91/sanabelle-sterilized-effektive-gewichtskontrolle?c=6

Palyaco

Kuzulu alabalıkli kisir mamasi tavuklu mama tanesi kuzulu alabalikli siyah ufak yuvarlak08mm kisir olan siyah yuvarlak 1cm kütük gibi kuzulu olan yağlı paketi açar açmaz farkedersiniz bu arada bizimki bunları yemedi 3 farklı mamasini

citirbebegim

Kısa bir süre yavru mamasını kullandık. İnanılmaz ağır ve yoğun bir kokusu vardı. Maya severek yiyordu taneleri çiçek şeklinde ama tombik olduğu için kıramadı sonra yemek istemedi. Kakasında ekstra koku farketmedim. Yavruluk dönemi bittikten ve kısırlaştırdıktan sonra tekrar alacağım. Heralde kırabilir artık :)

teddybal

Merhaba, biz kitten kullandık önceden, size uymaz sanırım yetişkindi ama yine de yazayım arayan birine denk gelirse diye, çok seviyorlardı seçici kedim bile sevmişti ve hızlı bitti mama, tüylerine de yaradı öncesinde hillsle batırmıştık bunla toparladı bizimkiler, ishal/kabızlık olmadı, tek şikayetimiz korkunç kaka kokusuydu, baya bir mama tecrübem oldu nd ocean'la birincilikte yarışır bunun kaka kokusu 😅 Bu arada analiz değerleri çok iyi bence, hatta kısırlara bile arada bundan alsam mı diye bir düşünce geliyor ama yağı biraz fazla gelir sanırım %22 diye hatırlıyorum hareket etmezse kilo alırlar bununla

parskedy

merhaba, kitten mama kullanıyoruz. çiçek şeklinde taneleri var, orta boy diyebilirim. kokusu bence çok kötü, paketten alırken burnumu tıkamak zorunda kalıyorum :( paketi aşırı yoğun kokuyor yani. bir kedim ne bulursa yiyor, diğer kedim aşırı seçici ama ikisi de gayet güzel yiyorlar. yalnız bilmiyorum verdiğim yaş mamalardan mı ya da ödül mamalarından mı ama dışkıda yumuşama yaşadık. sürekli devam eden bir şey değil ama 1 gün normalse diğer gün yumuşak oluyor. paket şu an bitmek üzere ve bu dışkı meselesi yüzünden başka bir mamaya bir şans vermeyi düşünüyorum.

Kedimin ishali geçti sokak kedilerinin mamasını saklayınca. Light mama bendeki ama oranları kısır mamayla aynı. Kakasına iyi geldi diyebilirim. Tüylerini falan nasıl etkiler onu bilmiyorum şuanlık. Ama üstünü örtse de kekremsi bir kaka kokusu olduğu doğru 😅

sanabelle kitten ve sanabelle alabalıklı çeşitlerini kullandım. Alabalıklıyı bir kedimde kullanmaktayım hala. Mamanın şekli küçük top şeklinde nasıl tarif etsem bilemedim. Dışkı konusunda ishal tarzı bir şey yok şuan ama dışkı kokusu gerçekten çok değişik ağır bi kokusu oluyo :D Bence tüylere iyi gelen bir mama. Hillsten geçtim ben ve cidden tüyleri çok güzel gözüküyor. Genel olarak memnunum.

Bence kuzulu yerine dental çeşitine de bakın eğer almadıysanız çünkü t .r.n.dyolda 30 tl kupon ile 490 civarı bir fiyata geliyor. Ve yağ oranı kuzuluya oranla biraz daha az ben de ilerleyen zamanda denemeyi düşünüyorum.

duman_cat_world

Mama kokusu benim için pek önemli değil, ishal/kabız olmaması önemli. Kesinlikle bu mamaya şans vereceğim baya deneyen varmış. Teşekkürlerr❤❤

Palyaco

Ishal kabiz yapmıyor o konuda iyi

Ben de rotasyonuma dahil etmek için deneyeceğim verimli bi başlık olmuş katkıda bulunanlara teşekkürler

Çok güzel bir soru cevap olmuş gerçekten. Ben de rotasyonumuza eklemeyi düşünüyordum. Teşekkürler herkese.