Kedim Kayboldu...

Patili_1

Kedim dışarı çıkıp geliyor bi tanıdığımız vardı o böyle eğittiği için mağalesef cikamadan duramiyor yaklaşık 8 ay oldu sahipleneli 3-4 ay hiç cikarmiyordum kaçıyordu artık çıkıyor eve geldiğinde kapının önünde miyavliyor.Bugun sabah okula giderken çıktı öğlen annem geliyor eve o sırada kedim gelmiş ben eve geldiğimde evdeydi annem gelince yine çıkmış ama bu sefer kaçma annem cikarmayacakmis ama kedim kaçtı...Her neyse bende ilk önce apartmandan çıkamaz diye aşağıya iniyordum kedimi almak için sonra bı baktım kapı açık ve kedim dışarıda bi kaç kere çağırdım ama nafile dışarı çıkınca beni bile tanımıyor kaçıyor.Suan çıkalı 4.5 saat oldu ama gelmedi pencerelerden bağırdım yine gelmedi(normalde sesimizi duyunca koşa koşa gelir) dışarı çıktım çağırdım evin etraflarında dolandım yine gelmedi öyle araba geçen bi mahallede de oturmuyorum ve kedim dışarıda asla birisine yanaşmiyor dışarı kaçtığında ben bile zor tutuyorum.Sizde apt ki birilerin evine girmiş olabilir mi bodruma da baktim ama mağalesef kedim yok komşularımız evine bir kaç kes girmiş ama dışarıda çağırırken ztn duyup haber verirlerdi diye düşünüyorum birde apt kişiler evine isteyerek alıyor haberiniz olsun evlerinde bebek olduğu için çoğu kez eve almışlar bana da söylüyorlar ztn güvendiğim kimseler...Sizce komşularıma sormalı mıyım yoksa biraz daha bekleyeyim mi ya d başka nerelerde olabilir bilginiz var mı

14 CEVAP

Patili_1

Kedim geldi,son bir umut balkondan ismiyle çağırdım ismi Pati Pa demeden hemen sesimi tanıyıp miyavladi miyavlama sesiyle zil sesini duyunca ztn direk kapıya koştum ve geldi,ama şuan küsüs o kdr bağırdım onun için, ağladım o ise dışarıda gezdi diye şuanlık küsüs😂 bakalım o kendini barıştırma yolunu buluyor geçen yine küsmüştüm gözümün içine tırnağını sokuyordu hemen altına geldi gözümün.Bende çok acıdı fln diyip onla küsmüştüm ve kucağa alınmayı sevmesken kucağıma gelip çok uzgunmış gibi yatmıştı bende kıyamadım barıştım 😂

Benim yaramazda öyle malesef dışarıda beni hiç tanımaz o yüzden tasması ile gezidiriyorum çok korkuyorum kaybolur diye :( size de geçmiş olsun inşallah En kısa zamanda bulursunuz

orhdoner

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun dışarda varsa esnafa çocuklara herkese söyleyin gören olur mutlaka bir de gece ya da sabah erken saatlerinde ses yokken seslenin size alışıksa gelir ama kısır degilse kızgınlıktayken bayagı uzaga da gitmiş olabilir kedilerin peşine takılıp umarım bir an önce sağ salim döner gelir 🙏😓

Patili_1

Kedim kısır sabah namazı oncesinde açlığa dayanamaz ama inşallah sabah namazindan önce gelir yarın sınavım var ve onu düşünmeden uyuyamam

Patili_1

Aslında böyle birşey yapmazdı inşallah insanlar zarar vermemiştir 🥺

Dilarayrtsvn

Geçmiş olsun Kısırsa geri gelir o evin önüne mama koyun benim kedim 2 gün sonra gelmişti . Kediler evlerini asla unutmaz özel bir yenetekleri var . Umarım en kısa sürede döner

orhdoner

Gözünüz aydın çok geçmiş olsun tekrardan bir daha çıkarmayın bence dışarda her türlü tehlike var Allah korusun başına herşey gelebilir 🙏☺️

Aliye87

Gözünüz aydın. 🐾

Patili_1

Sabah namazı saatlerinde bizi kaldırmadan durmaz yüzümüze pati vurur burnuyla yorganın içine girer hatta yukarıda olan eşyaları yerlere atar yani açlığa dayanamaz ama kedim yok bakıyorum her dk çağırıyorum ama kedim yok ağlayacağım ya bugün ne biçim bi gün sabahtan beri üzülüyorum

orhdoner

O zaman dua edelim Allah’ın izniyle gelir inşallah uzaga gitmemiştir Allah hayırlısıyla sağ Salim dondurup gelmeyi nasip etsin 🙏

Patili_1

İnşallah lütfen dua edin hâlâ yok kedim

Patili_1

Arkadaşlar kedim hâlâ gelmedi başka biri evine almış olabilir mi diyoruz ama kumu evde, acıksa mama verseler yine tmm derim ama tuvaletini kumundan başka yere yapmazdı eğer başka birisi aldıysa evine bizi unutur mu? Yani onlara alışır mı şuan gerçekten nefes alamıyorum ağlamaktan gözlerim kızardı onsuz yapamam zarar geldi mi diye de düşünüyorum şuan ztn çok kötü bir gün bugün çok mutsuzum.İnsallah kedim en kısa sürede gelir

Patili_1

Arkadaşlar birde her dk zil sesini duyuyor gibi oluyorum ama yok evde mi acaba dedim en ufak yerlere bile baktım bazen saklanıyor o saklandığı yerlere fln heryere baktım ztn annem dışarı kaçtığını söyledi zil sesi duymam psikolojik mi onu da anlamıyorum geçen sosyal medyada bi kişinin videosunu görmüştüm kedimi kaybetsem nolurdu diye düşünüyorum fln diyor bi an bende düşünmüştüm sonra hemen Allah korusun diyip videoyu geçmiştim ve şuan gerçekten çok fenayım lütfen yardım edin

Patili_1

Aliye87 çok teşekkürler