Kedimi Traş Ettirmelimiyim?

Arkadaşlar normalde kedilerimi traş ettirme taraftarı değilim ama eve son gelen kedimiz aşırı tüylü ve uzunca bir süre tuvalet sorunumuz oldu. Hep dışkısı kendine bulaştı etrafa işeme problemi oldu bol tüylü olduğu için kendini temizleme konusunda iyi değil ben temizlemeye çalışıyorum ama olmuyor. Dışkısı hala daha tüylerine yapışık ne yapsam geçmiyor. Bir defalık traş
ettirsem bir sorun olur mu? Aşşağıya fotoğrafını bıraktım.

12 CEVAP

teddybal

Bence ettirmemelisiniz, zaten kış mevsiminde hiç ettirmemelisiniz diye düşünüyorum, uzun tüylü kedilerde sadece popo çevresindeki tüyleri veterinerlerde kestirebilirsiniz, o bölge hallolsa yeterli, genelde de yapılan bir işlem.

cat_expert

Ciddi bir cilt sorunu olmadığı müddetçe asla ama asla bu sebeple kredi traş edilmez, yapmayın kesinlikle. Güzelce yıkayın, tarama alışkanlığı edinin.

teddybal

Uzun tüylü kedilere genelde yapılan bir işlem*
demek istedim..

Ekinay

Benim kedime de arada yapışıyor kuruduğunda gerçekten silinse de çıkmıyor ben yapışan kısmı kesiyorum dikkatlice

blue_hpood

bir defalık traş ettirseniz de kurtulamazsınız, popo kısmını kestirebilirsiniz, asla traş ettirmeyin, sadece kestirin.

Teşekkür ederim cevaplar için o zaman sadece arka kısmını kestireyim :)

diablerose

popo ve civarindaki tuyleri makasla kendiniz de kisaltabilirsiniz, kediniz usluysa falan. ama cok dikkat edin.
veterinere yaptircaksaniz da anestezisiz yapacagindan emin olun

Warriorsans

Popo kısmındaki tüyleri kesmek daha mantıklı olacaktır yada popo kısmını ıslak bir bezle silebilirsiniz

sultansbutler

pet kuaföre götürün sanitary trim yapsın tıraş makinesiyle. 1 kere ile de kalmanıza gerek yok uzadıkça kestirirsiniz arka tüyleri. hijyen için gerekli oluyor uzun tüylü kedilerde.

duman_cat_world

Yaz kış fark etmez ettirmemelisiniz.

duman_cat_world

Sadece poposundaki tüylerin bir kısmını makasla kesebilirsiniz, dışkı yapışmaması için.

Palyaco

Bu sitede satılan kedi temizleme havlusu tavsiye ederim traj ettirmeyin