İç-Dış Parazit Hapı Kullanımı Hakkında

bobby34

bu iç dış parazit hapını yeni öğrendim daha önce kullanmadık aşı yerine bu hapı kullansak bişey olur mu yani aşı kadar etkili midir

8 CEVAP

Patili_1

Etkisi aynı sanırım fakat hapi bazi kedilee yutmuyor yitsada kusuyor bu nedenle adı yapılıyor ben veteriner egit-gel olmasın diye eve dış-iç parazit alıp evde kendim yapıyorum

Seydosciko

Bende bunu sormak için girmiştim,kedime de hep iğne şeklinde yapılırdı bu kez hap verdiler,etkisi ayni mi diye bende merak ediyorum

İç ve dış parazitlere karşı yapılan hiçbir uygulamanın adı aşı değildir.Öncelikle bu etkenlere karşı yapmış olduğumuz uygulamalar ilaçtır.Kullanılan ilaç formulüne ve içerisinde barındırdığı etken maddeye göre farklılık göstermektedir.İç parazitler için ; Enjeksiyon , Hap ya da ense damlası kullanılabilir.Dış parazitler için ise püskürtme , Damla ya da çiğneme tableti kullanılabilir.Bunların aralarında ki etkileşim sizin evcil dostunuzu dışarı çıkarıp çıkarmamanıza , bulunduğunuz bölgede ki parazit popülasyonuna ve beslenme tarzına göre değişiklik göstermektedir.
Yani uygulamanın hap ya da iğne ile yapılmasından ziyade içerisinde ki etken madde önemlidir.

buusracikk

Aynı etkiyi gösteriyor iç parazit için enjeksiyon yerine hap veriyoruz biz memnunuz. Eğer içirebilirseniz veterinere götürmenize bile gerek yok veterinerden hapı alıp evde verebilirsiniz ben böyle yapıyorum

Betulb97

Evde icirebilriseniz eğer ecza deposundan alacağınız hapın fiyatı 5 10 lira civarı bir şey

Betulb97

Ben etki açısından hap daha kuvvetli, sonra iğne sonra damla diye okudum ama tabi ki internet bilgisi bir veteriner kadar güvenli bilgi değil. Yutturacaginiz hapin markasını ve dozunu veterinerinize danışarak kullanabilirsiniz

Hapı yutmayınca iğne yapıyor bizim veteriner. Ben içirebiliyorum o yüzden veterinerden hapı alıp kendim içiriyorum. Dış parazit damlasınıda veterinerden temin edip ben yapıyorum. Böylelikle veteriner stresini daha az yaşıyor kedim

bobby34

bu hap ın fiyatı aşı fiyatı kadar mı eğer öyleyse aşı yaptırırım