İki Çocuğu Olanlar Bizim Gibi Mi?

orhdoner

Arkadaşlar herkese merhaba,

Benim çocuklarım geçen sene de yani küçükken de çok az uyuyorlardı. Şimdi ise nerdeyse hiç uyumuyorlar bazen birisini yatak odama alıyorum dişi olan da kendi odasında hep uyuyor zaten hani birbirlerinden etkilenip uyanıyorlar mı diye gene aynısı oluyor bu sefer de birisi kapının altından pati sokup öbürüne sesleniyor kapıyı yıkacak gibi yapıyorlar nerdeyse ☺️ Yani şimdi belki diyecekseniz oyun oynamıyorlarmı diye oyun da oynuyorlar ben de ayrıca oynatıyorum bol bol ama gene de toplam uydukları saat 4 ya da 5 en fazla veterinere söyledim bazı kedilerin böyle olduğunu belirtti. Ayrıca belki bana diyenler olacaktır ne güzel sağlıklı şükret diye tabiki de şükürler olsun sağlıklı olsunlar da ama beni de uyutmuyorlar iki kişiler gene de miyavlama ikisinde de kalkınca ben susuyorlar 😀 Bu konu hakkında bilgisi olanlar lütfen yazabilir mi şimdiden herkese teşekkür ederim hayırlı mutlu sağlıklı akşamlar dilerim🙏

29 CEVAP

simsim1713

Bizim de iki kedimiz var biri benle yatıyor eşyaları maması suyu tuvaleti oyuncakları benim odamda diğeri kardeşimle yatıyor onun da tüm eşyaları maması suyu tuvaleti vs. Kardeşimin odasında böylece hem kendi bölgeleri kendilerine ait birbirlerinden ayrı alanları olmuş oluyor biz sahiplendiğimizden beri bu şekilde yatıyoruz artık alıştılar uykuları gelince kendi odalarına gidip yatıyorlar zaten geceleri de hiç odadan çıkmak için miyavlamıyorlar ben lambayı kapattığım anda hemen gelip yatağa benim yanıma yatıyor sabah uyandığımda hâlâ yanımda oluyor. Zaten uykum hafiftir kalksa hissederim ama hiç kalkmıyor gece boyu uyuyor.
Tatile gittiğimizde mecburen ikisi de aynı odada kalmıştı bizle beraber o zaman hiç uyumuyorlardı gece boyu çok hareketliydiler.
Tabii biz en başından bu şekilde alıştırdığımız için sıkıntı olmadı ama siz de deneyin belki alıştırabilirsiniz.

orhdoner

Çok teşekkür ederim sağolun deneyeceğim ben de umarım işe yarar Allah sizin de yavrularınıza sağlıklı uzun ömürler versin inşallah 🙏❤️ @simsim1713

Bizimkiler uyuyor genelde ya. Evde biri uyanıksa gece daha hareketli oluyorlar ama 3-4 gibi şuan danalar gibi yatıyorlar. Oyunları biraz sertleşti şu aralar. o yüzden birbirlerine çok bulaşmıyorlar galiba.

duman_cat_world

benimki gündüz full uyuyor geceleri bizi uyutmuyor böyle bi kedi :D

Palyaco

2 kedi olmasının yararları tabi sizin için zor

orhdoner

Amin cümlemize sizlere de çok sağolun gülü seven dikenine katlanır derler seviyoruz artık görmezden gelmeye çalışıyoruz artık canları sağolsun 🙏🥰 @svl21

orhdoner

Sormayın ya 😀😅 Allah dert vermesin de Yani dediğiniz gibi herkesin sıkıntısı başka kimisi diyor çok uyuyor dediğiniz gibi kimisi de benim gibi uyumuyor der Allah bütün canlara sağlıklı uzun ömürler versin sizlere de inşallah @bulut 1,5 yaşındalar bu arada yani ben de istemem sürekli uyusunlar zaten o da iyi degil bu sefer de saglık sorunu olur diye korkarım ortası yok sanırım 😅😀 @seymasbl

orhdoner

Estagfurullah bizlere de olabiliyor internetim benim de dönüyor şuanda teşekkür ederim cevabınız için deneyeceğim sizin yavrularınız da çok tatlı bu arada Allah sağlıklı uzun ömürler versin bebeğinize de aynı şekilde 🙏🥰 @mtaslan12

orhdoner

Evet uykusuz oluyorum ben genelde bayağıdır böyle ama kışa girdik daha da arttı anlamadım yazın biraz daha iyiydi gene şimdi hepten uykuları kesildi teşekkür ederim cevabınız için çok sağolun 🙏❤️🥰 Bakalım zamanla gene arkdaşın da dedigini uygulayacağım belki daha iyi olur saglıklı olsunlar da ne yapalım katlanırız herşeye artık canları sağolsun Allah herkesim yavrularına sağlıklı uzun ömürler versin inşallah 🙏❤️ @warriorsans

orhdoner

Amin çok sağolun 🙏❤️ Bakalım zamanla daha iyi olacaktır artık diye düşünüyorum Allah sizin de yavrunuza sağlıklı uzun ömürler versin inşallah 🙏❤️ Gece zaten hepsi ayakta tam onların kalkma zamanı aktiflik zamanları ama bizimkiler de gündüz de uyumuyor ilginç tarafı o 😅 Canları sağolsun gene de 🙏❤️

orhdoner

Amin çok sağolun 🙏❤️ Bakalım zamanla daha iyi olacaktır artık diye düşünüyorum Allah sizin de yavrunuza sağlıklı uzun ömürler versin inşallah 🙏❤️ Gece zaten hepsi ayakta tam onların kalkma zamanı aktiflik zamanları ama bizimkiler de gündüz de uyumuyor ilginç tarafı o 😅 Canları sağolsun gene de 🙏❤️ @misscatt

orhdoner

Olabilir belki sert oynuyorlarsa bulaşmamak tercihleri oluyordur 😀 Belki biraz daha yaş aldıkça değişirler diye düşünüyorum arkadaşların dediklerini de uygulayacağım umarım işe yarar çok teşekkür ederim cevabınız için Allah sizin de yavrularınıza sağlıklı uzun ömürler versin inşallah 🙏❤️ @ebrugurkaracayir

sennuraksoy

Allah kolaylık versin işin zor valla iki kediyle uğraşmak hiç benlik değil 😂

Gecenin dördünde kafamın üstüne oturup kavga eden iki çocuğum var... Sizi öyle iyi anlıyorum ki 😅 Benim çocuklar yaş mama yiyince deliksiz uyuyor uzun süre. Uyutmadan evvel yaş mama yedirip yatırırsanız faydası olabilir. Başka türlü ben de baş gelemiyorum ne yalan söyleyeyim🤗