İki Çocuğu Olanlar Bizim Gibi Mi?

orhdoner

Arkadaşlar herkese merhaba,

Benim çocuklarım geçen sene de yani küçükken de çok az uyuyorlardı. Şimdi ise nerdeyse hiç uyumuyorlar bazen birisini yatak odama alıyorum dişi olan da kendi odasında hep uyuyor zaten hani birbirlerinden etkilenip uyanıyorlar mı diye gene aynısı oluyor bu sefer de birisi kapının altından pati sokup öbürüne sesleniyor kapıyı yıkacak gibi yapıyorlar nerdeyse ☺️ Yani şimdi belki diyecekseniz oyun oynamıyorlarmı diye oyun da oynuyorlar ben de ayrıca oynatıyorum bol bol ama gene de toplam uydukları saat 4 ya da 5 en fazla veterinere söyledim bazı kedilerin böyle olduğunu belirtti. Ayrıca belki bana diyenler olacaktır ne güzel sağlıklı şükret diye tabiki de şükürler olsun sağlıklı olsunlar da ama beni de uyutmuyorlar iki kişiler gene de miyavlama ikisinde de kalkınca ben susuyorlar 😀 Bu konu hakkında bilgisi olanlar lütfen yazabilir mi şimdiden herkese teşekkür ederim hayırlı mutlu sağlıklı akşamlar dilerim🙏

29 CEVAP

Bulut☁️

Herkesin derdi başka cidden bende benimki çok uyuyor ne yapabilirim de canlanır beni uyutmaz diye düşünüyorum 😅

Seymasbl

Yaaa oda çok zor oluyordur eminim ki belki bir zaman sonra düzelirler

mtaslan12

Benim de iki kedim var geceleri hiç uyutmuyorlardı. Doğaları gereği gece avlandıkları için geceleri aktif oluyorlarmış. Gündüz mama verme gece beslemesi yap. Ben gece yatmadan önce mama veriyorum birde 4-5 civarı birde sabah kalktığımda sonra gün içinde mama vermiyorum. Ben böyle çözüm buldum. Birde çok kudurdukları geceler 2 tane sakinleştirici ödül maması veriyorum yarım saat sonra uyuyorlar

mtaslan12

Benim de iki kedim var geceleri hiç uyutmuyorlardı. Doğaları gereği gece avlandıkları için geceleri aktif oluyorlarmış. Gündüz mama verme gece beslemesi yap. Ben gece yatmadan önce mama veriyorum birde 4-5 civarı birde sabah kalktığımda sonra gün içinde mama vermiyorum. Ben böyle çözüm buldum. Birde çok kudurdukları geceler 2 tane sakinleştirici ödül maması veriyorum yarım saat sonra uyuyorlar

mtaslan12

İnternetimde bi sıkıntı oldu cevabım çok kez paylaşılmış kusura bakmayın

SVL21

Valla Allah kolaylık versin

mtaslan12

Benim de iki kedim var geceleri hiç uyutmuyorlardı. Doğaları gereği gece avlandıkları için geceleri aktif oluyorlarmış. Gündüz mama verme gece beslemesi yap. Ben gece yatmadan önce mama veriyorum birde 4-5 civarı birde sabah kalktığımda sonra gün içinde mama vermiyorum. Ben böyle çözüm buldum. Birde çok kudurdukları geceler 2 tane sakinleştirici ödül maması veriyorum yarım saat sonra uyuyorlar

mtaslan12

Benim de iki kedim var geceleri hiç uyutmuyorlardı. Doğaları gereği gece avlandıkları için geceleri aktif oluyorlarmış. Gündüz mama verme gece beslemesi yap. Ben gece yatmadan önce mama veriyorum birde 4-5 civarı birde sabah kalktığımda sonra gün içinde mama vermiyorum. Ben böyle çözüm buldum. Birde çok kudurdukları geceler 2 tane sakinleştirici ödül maması veriyorum yarım saat sonra uyuyorlar

Warriorsans

Büyük ihtimalle 2 kedi oldukları için bu şekilde alıştılar zaten kedilerdeki çok uyuma olayı daha çok sıkıldıklarında oluyor sokaktaki kediler mesela çok az uyur tabii bu kediden kediye de değişir. Eminim çok zor oluyordur sizin içinde

Dilarayrtsvn

Bizdede 3 kedi var sabaha kadar ev savaş alanına dönüyor bende uyumayıyorum birisi uyusa diğeri onu uyandırıyor uyku düzenimiz 0 gündüz hep birlikte uyuyoruz 😅başkalarına tuhaf geliyo ama kedili evde yaşayan anlar

teddybal

Aslında birbirlerini uyandırsalar bile uyuyacak olan yine de gider başka yere kıvrılır uyur, yani bizde öyle en azından, mesela biri herkes uyurken uyanık oluyor herkes uyanıkken de uyuyor biraz ters o, işte tek başına oynuyor uyandırmaya çalışsa da kimse yüz vermiyor arkalarını dönüp uyuyorlar kfkfkf yani sizin iki çocuğun da karakteri şansa benzer olmuş demek ki, ama o kadar az uyuyan kedi ilk kez duyuyorum ya bizimkileri dürtüp uyandirasim geliyor benim bazen çünkü gündüz uyuyorlar hep, gece kuduruklar ama :)

orhdoner

Wallahi ben de ilk defa duyup görüyorum hep çevremde olsun dışarda olsun binamızda olsun hepsi yeterince gündüz de uyuyorlar ama bizimkiler gündüz de uyumuyor az birşey geçip dinleniyorlar gözleri açık oturuyorlar öyle ben de anlamadım bana denk geldi sanırım o da ben anlamadım yeminle yani herkes şaşırıyor kimse söylesem kalıyor öyle 😅 Üşenmedim saydım saatlerini Yani ben de onlarla beraber o kadar anca uyuyorumdıur bazen de daha az yani merak edip sormak istedim herkes de varmı diye ben de ondan konu açtım cevabınız için teşekkür ederim Allah yavrularınıza sağlıklı uzun ömürler versin inşallah 🙏❤️@teddybal

Aynen evde olmayan anlamıyor dediğiniz gibi acayip geliyor bazı kişilere cevabınız için teşekkür ederim Allah yavrularınıza sağlıklı uzun ömürler versin inşallah 🙏❤️😀 @Dilarayrtsvn

Miscatt

Merhaba
Dediğiniz gibi birbirlerini tetikliyor olabilirler ayrı odalarda da yatırmışsınız ama sonuç değişmemiş üzüldüm gerçekten.Bilemedim nasıl bi yol izlenir Allah yardımcınız olsun 🙏🏻 Bizimkinde mesela yatmaz yatmaz bi yatar insan gibi 5-6 saat uyur. Kalkar yemek yer oyun oynar yine uyur. Geceleri de çok aktif kudurukluk zamanı 💜

edadnmzr

Ay Allah kolaylık versin ben bir taneyle deliriyorum 😂 gece gece kendi kendine kuduruyor koşuyor bir de yüksekteki şeyleri aşağı atma huyu var tangur tungur sesler mutfağın kapısına bağırmalar her defasında da kalkıyorum bir şey mi oldu diye 🤷🏼‍♀️ Sizinkiler iki tane olunca bir de beraber kuduruyorlardır 😂 Çok tatlı arkadaş olmaları oynamaları birbirlerini uyandırmaları ama Allah sabır versin 😂🙏❤️

orhdoner

Amin cnm çok sağol ❤️🙏😅 Sana da Allah kolaylık versin cümlemize inşallah walla çok güzel birşey ama gerçekten bazen zorlanıyor insan dogru diyosun ikisi beraber maşallah ev yıkılıyor resmen kudurduklarında 🤣🤣zaten ortada birşey bırakmıyorum yoksa yerlere deviriyorlar çiçek falan da yok hemen yemeye çalışıyorlar yani performans %100 😀😀 maşallahları var Allah senin de yavrunuza hayırlı sağlıklı uzun ömürler versin inşallah 🙏❤️@edadnmzr