Kedimi Mamaya Nasıl Alıştıracağım?

Elifsuel

Kedilerimi yavaş yavaş sütten kesiyorum (daha doğrusu annesi artık yavaş yavaş emzirmeyi kesiyor) ben bu süreçte yavruları kuru mamaya nasıl alıştıracağım, tuvalet eğitimini nasıl halledeceğim hiç bir fikrim yok. Eğer bildiğiniz kolay anlatımlı bir makale veya video varsa paylaşabilir misiniz?
Daha önce siz bu süreçleri yaşadığınız da nasıl yaptınız?

2 CEVAP

Warriorsans

İlk başta kaliteli bir yaş mama verebilirsiniz daha sonrasında yavaş yavaş yaş mamayla karıştırarak kuru mama verirsiniz sonra temelli kuru mamaya geçersiniz. Kuma alıştırmak aslında çok kolay sizin yapmanız gereken tek şey kediyi kuma koyup patileriyle kazma hareketleri yaptırmak zaten gerisini minnoşun iç güdüleri halledecektir. Bir kez kuma yaptıktan sonra alışır artık hep kuma yapar

Gimlihanim

Youtube a “ Yavru kedi mama ve kum eğitimi “ yazarsanız birçok video çıkıyor. Oradan yardım alabilirsiniz.