Kedim Zehirlenmiş Olabilir Mi?

Nefsdurmus

Merhaba 4 aylık kedim ağzını açamıyor çok halsiz gözlerini dolu gördüm, biz zehirlenebileceğini düşündük, komşumuz çatısına fare zehri koymuş ve kedim de duvar arasında zehri yemiş fareyi yemiş galiba.Veterinere gittik kendi haline bırakın dedi?? Ama böyle giderse vefat edeceğini düşünüyorum.Yardimci olur musunuz?

6 CEVAP

Dilarayrtsvn

Kendi haline bırakın ne çok ciddi bir durum bu kesin zehirli fareyi yediyse . Bence daha fazla vakit kaybetmeden baska vete götürün.

edadnmzr

Kendi haline bırakın ne demek ya bu nasıl sorumsuzluk? Yediğine emin misiniz zehirlenmelerde genelde ağzından köpükler gelir titremeye falan başlar çünkü. İmkanınız varsa başka veterinere götürün, şu anki durumu da pek normal değil zaten. Çok geçmiş olsun umarım bir şey olmaz.

putmeinatrance

Kedilerde zehirlenme 6-24 saat içinde görülmeye başlar kendini gösteren ilk belirtiler kusma, halsizlik, hareketlerde dengesizliktir diğer belirtiler ise salya akıntısı, kusma, seğirme, ishal , solunum güçlüğü, titreme, ağzın köpürmesi, gözlerde şişme ve kızarmadır
ayrıca veterinerizin rahatlığını anlamış değilim ilk olarak güvenebileceğiniz veterinere bu durumu vakit kaybetmeden anlatın hatta 24 saat açık klinikler var oraya gidin zehirlenme durumunda fazla vakit kaybetmemek gerekiyor umarım birşeyi yoktur çok çok geçmiş olsun

orhdoner

Kendi haline bırakın derken veterinerlik belgesini bakkaldan aldığını düşünüyorum srtık böyle kişilerin ben … acilen başka açık yere götürün çok geçmiş olsun Allah şifa versin üzüldüm umarım birşey olmaz 🙏

edmrcglu

bulunduğunuz şehirde hayvan hastanesi varsa acil götürün midesini falan yıkarlar belki beklemeyin

nilayclk

veteriner ruh hastası mı acaba? hasta insanlara doktorlar bu haldeyken kendi haline bırakın diyo mu? hayvanda neden kendi haline bırakalım zehirlenme şüphesini? başka veterinere götürün lütfen.