Kedi Alerjisi İçin Kedilere Aşı Varmış Bilen Var Mı?

mtaslan12

Eşimin kedilere alerjisi var bunun için internette kedilere aşı olduğunu okudum fakat ilçedeki veterinerler bu konuda bilgisiz. Bu konuda bilgisi olan yada kedilerine alerji aşısı attırmış olan var mı? İzmirde bu aşıyı atan veteriner bilgisi olan var mı?

8 CEVAP

edadnmzr

Eşinizin kedilere alerjisi varsa eşiniz ilaç kullanır. Kediye aşı yapılmaz ki

Kediye alerji için aşı yapılmaz. Eşinizin alerji ilacı kullanması lazım. Benim de alerjim var bu arada(sadece kediye de değil birçok şeye), ilaç kullanıyorum, burun spreyi kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yaşamıyorum. Bir alerji ve immünoloji doktoruna görünebilir eşiniz. Baştan uyarayım doktorlar hemen "kediyi uzaklaştır" diyor, kararlı bir şekilde kedi benimle kalacak dediğinizde alternatif yolları söylüyorlar. Bir de eşinize deri testi yapıldı mı? Çünkü belki kediye değil de ev akarları vs gibi şeylere de alerjisi varsa bünye tepki gösterebiliyor. Geçmiş olsun.

Proplanın yeni çıkan alerji azaltan maması var. İsterseniz onu deneyin. Ama onun dışında alerji için eşinizin ilaç kullanması gerek diye biliyorum

mtaslan12

Kedilere de alerji aşısı oluyor. Ve bunun kediye bir zararı yok

mtaslan12

Kedilere de alerji aşısı oluyor. Ve bunun kediye bir zararı yok

Palyaco

Proplan alerjisi olan insanlar için kedi için çıkardığı mama alerjisi olan insana alerji yapmıyor yüzde 47 azaltıyor alerjiyi

Geçmiş olsun, kedilerinizin de tüyü kadar ömrü olsun🙏

Bence veteriner hekiminize danışmadan yavruya aşı vs yaptırmayın.