Kedilerinizi Dışarı Çıkarıyor Musunuz?

Seydosciko

İyi akşamlar 💖, başlıkta dediğim gibi kedilerinizi tasmayla dışarı çıkarıyor musunuz? Kedim sokağa çok meraklı yürüyüşe çıktığım zamanlarda onu da yanımda götürmem de bir sakınca olur mu

8 CEVAP

putmeinatrance

Aşıları düzenli yapılıyorsa ve en önemlisi bulunduğunuz yer buna uygunsa kediniz de göğüs tasmasına itiraz etmiyorsa güzel havaların tadını çıkarabilirsiniz ama ben pek taraftarı değilim diğer kedilerden hastalık bulaşır bir şey kapabilir gerek yok bence riske atmaya değmez

buusracikk

Merhaba, Ben hiç çıkarmadım ama çıkaran tanıdıklarım var. Tamamen isteğe bağlı ben alismalarindan korktuğum için çıkarmıyorum şimdiki evimiz bahçeli ama mart ya da nisan ayında başka eve taşınacağız orası apartman her dakika çıkarıp gezdiremem diye çıkarmayı düşünmüyorum onlar da hiç yeltenmiyor zaten bakalım :))

Seydosciko

Teşekkür ederim 🥰 aşıları düzenli yapılıyor ama her gün cam kenarindan dışarıyı izliyo ve ne zaman dış kapı açılsa çıkmaya çalışıyo bu yüzden çıkarmak istemiştim

citirbebegim

Aşılarımız tam ama yine de bulaşıcı hastalıklardan dolayı cesaret edemiyorum.

Seydosciko

Haklısınız riske atmamak gerek,camdan izlemeye devam o zaman bizimkine 🤗💖

hannnngggg

hayır çıkarmıyorum çıkarmayı da düşünmüyorum cunku hemen herseyi alışkanlık haline getirebiliyor kendisi evimizde balkon filesi var balkonda takılıyor merdivene çıkardım bir iki kez şimdi sürekli merdivenlerde dolaşmak istiyor kapının önüne geçip ağlıyor çıkmak icin özgür ruhlu birisi kediniz her ne kadar aşılı olsa da sokakta basına ne geleceğini bilemeyiz viral hastalıklar enfeksiyonlar ani bir harekette göğüs tasmasından kurtulabilir bir şekilde ağaca vs çıkıp inemeyebilir patisine yerden bir cisim batabilir en basitinden

Hayır ben çıkarmıyorum hiç 😊 hiç güvenilir gelmiyor çünkü bana... Balkonumuzda kedi filesi var, balkonda istediği gibi takılabilir kızım😊

Seymasbl

Tanıdığım çok kişi var çıkartan ama hastalık kapmalarından nasıl korkmuyorlar onuda bilmiyorum aşıları tam dediğiniz kuduz karmamı acaba öyle sokak sokak gezdirmem tasmayla ama yazın köyde bırakıyordum geziyordu ama gözümü ayırmıyordum bu hastalık kapma durumlarından biraz endişe ettim kuduz ve karma aşıları var yani bir veterinere sormuştum karma aşısı varsa yeterli demişti diğeride sakın çıkartmayın dedi öyle yani kararsızlık ve endişe başka bir şey değil