Çip Konusu Hakkında Ne Düşünüyorsunuz? Yaptıracak Mısınız Bekleyecek Misiniz?

Özelde mi yaptıracaksınız belediyede mi? Ben henüz bekleyenlerdenim 😊

11 CEVAP

putmeinatrance

Açıkcası çoğumuzun kedisi sokak kedisidir ve üzerinde tasma, künye olmadığı sürece kimin aklına gelebilir ki? Kimse bunun sahibi vardır dur bi okutayım demez sokak kedisi zanneder o nedenle gereksiz buluyorum son raddeye kadar taktırmayı düşünmüyorum

edadnmzr

Ben bekleyeceğim 2022 sonuna kadar süre varmış kediler için

Aliye87

Veterinerler henüz buhizmeti vermediği için 1 hafta önce Özel İzmir Hayvan Hastanesi'nde taktırdım. Biraz gereksiz bir uygulama. Keşke teknolojil açıdan evcil hayvanımızın direkt bulunduğu konumu bildiren bir özellikte olsaydı da başkalarının insafına, merhametine kalmasaydık. Açıkçası çip dendiğinde hep böyle bir şey (konumu gösteren) olduğunu sanıyordum. Zorunlu olmasaydı da yaptırırdım herhalde, bu şartlarda şimdilik sunulan tek teknolojik imkân olduğu ve bir umut, işe yarayacağı için.

En büyük temennimiz, hiç muhtaç olmamamız.

Palyaco

2022 sonuna kadar beklerim veterinerde taktiririm

Gofrettiin

bulundugunuz ilçedeki tarım müdürlükleri 35 ile 45 tl arası takıyorlar :)

Açıkcası ben de eğer gps gibi bir şey yoksa çip taktırmanın çok mantıklı olduğunu düşünmüyorum. Çünkü kedilerimiz sokak kedisi yani dediğiniz gibi kim düşünebilir ki acaba sahibi var mı diye. Ama tabii mecburen taktırıcaz. Ben de biraz daha bekleyip sonra taktırmayı düşünüyorum.

NorthNight

Bir veteriner sistemin henüz çok eksikleri olduğunu bazı çip takılanların sisteme yüklenmediğini, tekrar sahiplerinin onay formu doldurması gerektiğini falan söylemişti. Daha bugün okudum. O yüzden ben usul usul bi süre daha bekleyeceğim, tabiki zorunluluk olduğu için ilerleyen dönemde sürece göre veterinerimiz de uygulatırız.

pablopicasso

Geçen Mayıs ayında taktırdım.

Arzbala

Bizede sıra geleceğin ayak sesleri Aslaaaaa!

Sude_34

zorunlu olnadikça hayır

orhdoner

Merhaba zorunlu olana kadar beklerim sonra mecburen yaptırırız artık