Haşlama Tavuk

Vejnurs

Herkese selam arkadaşlar kedime aldığım kuru mamalar hep tavuklu ara ara tavuk haşlama yapıp veriyorum gerçekten çok seviyor tavuğu kokusunu alsın çıldırıyor evde kırmızı eti ise pek sevdiği söylenemez neyse benim sormak istediğim konu kedime haşlama tavuk yapıp verdiğim gün kakasını yapmıyor kesin yani neden böyle oluyor anlamıyorum daha önceleri bi kaç gün üst üste tavuk haşlayıp verdim kabız olmuştu yine kabız olacak diye korkuyorum açıkcası yaramıyor mu tavuk eti neden böyle oluyor siz tavuğu nasıl veriyorsunuz yavrularınıza ?

7 CEVAP

edadnmzr

Ben de suyuyla birlikte veriyorum kakasında problem olmuyor bilemedim haşlama kabız yapar da yaş mama ile dengeleyebilirsiniz kabızlığını bence

Göğüs değil de but falan haşlayıp vermeyi deneyin isterseniz çünkü daha yağlı kabız yapmayabilir. Bir de suyunu da mutlaka vermeye çalışın

Hati01

Tavuk yada ciğer sebzeyle karıştırıp haşlayıp blender dan geçirip veriyorum bir sıkıntı yaşamadım

Miscatt

Bende hemen hemen her gün haşlama göğüs eti veriyorum dediğiniz gibi kabız olmadı. Suyuyla mı veriyorsunuz sade mi ? Eğer ki suyundan koymuyorsanız belki ondan kabız olmuş olabilir. Ben suyuyla birlikte veriyorum hiç kabız olmadı. Yada haşladığınız göğüs etine bi çay kaşığı kadar zeytinyağı koyarsanız dengelemiş olur diye düşünüyorum.

Seydosciko

Kabızlık için bilemiyorum ama ben haşlama suyuyla birlikte veriyorum yaş mama gibi oluyo

simbakedi

kedimin kakası yumusadığı zaman haşlanmış tavuk veriyordum jilet gibi kesiyodu yumuşamayı, ishal kedilere de önerilir ama sizinkini neden kabız yapıyor anlamadım aksjhdakjshd kedinize haşlanmış tavuk verdiğinizde suyuyla birlikte verin, su tüketimini desteklemek için siz de içine su katabilirsiniz biraz. tavuk yedikten sonra yine de her ihtimale karşı yanına su koyun belki içer, yaş mamalar da susatır mesela bizimki yaş mamadan sonra da su içer. böylece hem su tüketimi artar hem de kabız olmaz belki. bu arada bu kadar çok tavuk dokunabilir kedinize. ben emin değilim ama mantar yapar vs deniyor, bir de protein kaynağı tek tip olunca çok da faydalı değil. kedinizin maması tavukluyken balık haşlayıp balıklı yaş mamalara ağırlık verseniz, maması balıklıyken tavuk haşlama ya da tavuklu yaş mama verseniz daha sağlıklı olur. bu arada benim kedim de kırmızı et yemez, %4 kırmızı et bile içerse bir şey ağzını sürmez. ben de başlarda tavuğa tapıyor sanıyordum ama balık için canını verirmiş balıklı mama alınca fark ettik, siz de deneyin derim :D

Vejnurs

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim 🌸 Önerilerinizi mutlaka dikkate alacağım