Acil Soru Kedim Hasta

Glman

Kedimi iki gün önce yıkadım ama iyice kuruladım ertesi günde yola çıktık ve beraber annemgile geldik ve bugünde biraz halsiz devamlı uyuyor titremesi var acaba üşüttüm mü kediyi çok korkuyorum yapabileceğim şeyler neyse söyleyebilir misiniz yaş mama veriyorum onuda yiyor yemiyor veterinerimiz Ankara'da burada veteriner yok olanda tatile girmiş durumda ayrıca ayağında hafif bir aksama var topallıyor vitamin fln verdim gimcat üzerini sardım ve kucağımda uyutuyorum ısınsın diye başka neler yapabilirim

7 CEVAP

Merloli

Şuan siz de dâhil olmak üzere kediniz üşüdü mü yoksa başka bir rahatsızlığı mı var bunu bilemeyiz. Bunun için önerebileceğim, bir veterinez hemike başvurmanız. Ancak bildiğim kedilerin duş sonrası üşümesi doğaldır, onu sıcak tutmaya devam edebilirsiniz.

Lunasibirya

Sıcaklık önemli kediler zaten sıcağı seven hayvanlardır :) veteriner hekimini arayıp sorabilirsin yanına gitmesen bile telefondan biraz bilgi alabilirsin geçmiş olsun umarım düzelir kuzucuk

Glman

Evet şuanda titremesi durdu ısındı galiba ben mamadan dolayıda korktum acaba zehirlendi mi diye çünkü mamız çok tuhaf kokuyor ama kusma ve ishalimiz yok

Lunasibirya

Titremesinin durması iyi haber demekki küçük minnoş ısınmış ama siz yinede dikkat edin maması tuhaf kokabilir mamanın markası nedir

Glman

Brit care crazy ama malesef hiçbiri değilmiş kedim sabahtan beri topallayarak yürüyordu akşam eve gelince bu durum değişmemişti peşimden geliyor hafif üzerine basa basa ama hemen geri oturup patisini hafif yukarıda tutuyor yemek yerkende öyle ve çiş yaparken kazma işlemini yapabiliyor patisiyle ama topal şuanda ve dokunduğum ve sağ sol yaptığım zaman miyavladı sonra baktım titremeye tekrar başladı galiba canı yandığı için öyle titriyor kırık olma ihtimali var mıdır yoksa burkulmuş mudur beklemeli miyim

Lunasibirya

Burkulmuş olabilir en iyi çözüm veteriner e gitmek

charmed88

Selam dıcak su torbası varsa yattıgı ortunun altına koyun o sekılde yatırın. Kedinizi yıkamamanız gerekmekte. Eger duzelmezse 7 24 veteriner bakın tatılde olsalar onlar klınıgı acıllerde acıyor