Kedimin Kafasındaki Kızarıklık

Warriorsans

Arkadaşlar kedimin kafasında bu gün böyle bir kızarıklık fark ettim. Hafif bir kızarıklık ama beni çok korkuttu bir deri hastalığı başlangıcı olabilir mi? Ara ara kulak çevresini kaşıyor ama bu hep olan bir durum yani öyle deli gibi kaşınmıyor. Piresi yok. O bölgeyi sirkeyle yada tentirdiyotla silip Hametan krem sürmeyi düşünüyorum

10 CEVAP

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle 🙏 Alerji olabilir diye düşünüyorum belki o da emin değilim umarım birkaç güne geçer çok tatlı minnoş bu arada ❤️❤️🥰

edadnmzr

Bir yere vurmuş olabilir mi alerjilerin falan dışında, bugün benim kedimin de ağzının kenarı sizin kedinizin kızarıklığına benzer olmuş. Bir yere çarptığını düşünüyorum. Ben de mantar olmasından korktum ama dediğiniz gibi aşırı kaşıma falan yok yayılırsa ya da çok kaşıyıp daha kötü hale getirirse veterinere götürürsünüz bence

simbakedi

benim kedimde de olmuştu. taze hindi vermiştik haşlayıp kaşımaktan böyle yapmıştı. mama değişimi olduysa ya da farklı bir şey yediyse alerji yapmış olabilir. ben dr animal ile silmiştim geçmişti 2 güne falan. bir de arka tırnakları uzunken böyle kanatıyor benimki, onu da kontrol edin derim. sirke acıtabilir belki denemeyin bence

Warriorsans

İshalinden dolayı 2 haftadır falan royal canin sensible mamaya geçmiştik acaba o mu alerji yaptı ama başka yerinde yok. Arka ayağının tırnakları kısa zaten yeni kestim tırnaklarını. İnşallah hemen geçer benim de aklıma bir yere çarpmış olabileceği geldi çünkü deli gibi oynuyor

Warriorsans

@sinemacr kendi kendine geçti, sindirim sorunundan dolayı royal canin mamaya geçmiştik onun iyi gelmediğini düşünüyorum bırakınca kaşıntıları durdu

Latahzen27

Alerji maalesef yedgi bisey dokunmus

sinemacr

Aynı sorun var kedimde. Mama değiştirdik ve crystalin verdi veteriner. Henüz bir düzelme yok siz nasıl cozdunuz

Sezgek

Mantarda olabilir bence hemen veterinere danışın derim benim kedimin de başına geldi ordan biliyorum ama alerji de olabilir emin olmak lazım ön be arka partilerinde bölgesel tüy dökülmesi varsa mantar olma ihtimali yüksek bence emin olmak için veterinere sorun derim evde varsa batikon ile temizleyin mantar olsa da olmasa da iyi gelir

Warriorsans

@sezgek eski bir soruydu bir sorunu yokmuş arka tırnakları uzundu biraz kesince ve o bölgeyi dr animalla temizleyince geçti. Royal canin mama kaşıntı yapıyordu bırakınca kaşıntısı da kalmadı

Sezgek

Geçmiş olsun mantar olmadığına sevindim