Odaya Taktı Kafayı

Willy-Wonka

Merhabalar 4 aylık kedimin girmemesi gereken ve kapısı hep kapalı olan bir oda var. Daha önce hiç umrunda bile değildi. Şimdi içeride biri de olsa oda boş da olsa sürekli önüne gidip ısrarla miyavlıyor. Bir gün artık o kadar miyavladı ki odaya soktum herrr yeri karış karış kokluyo her yere giriyo. Normalde başka odalarda böyle yapmaz. Nedir sizce problemi😅

10 CEVAP

edadnmzr

Benim kedim de aynısını mutfak kapısına yapıyordu gidip miyavlıyordu o kapı açılınca koşup içeri dalmaya çalışıyordu. Kapalı kapıları sevmez kediler. Ben cam kırar da patisine batar falan diye istemiyordum girmesini ama baktım böyle olmuyor açtım kapıyı artık. İstediği gibi giriyor eskisi kadar umrunda da değil

gulsump

Daha önce oraya girmesine izin vermediyseniz hayvanın koklayıp tanımaya çalışması oldukça normal. Kediler özgür canlılar, kapalı kapılardan hiç hoşlanmazlar zaten doğal ortamlarından uzaklar, biz onları 2+1, 3+1 evlere alıp bir odasını da kapatırsak nasıl yaşayacaklar? Merhamet edin :)

nilayclk

kediye insan muamelesi yapıyorsunuz sanırım farkında olmadan :) bi çocuk olsa girdiği odaya belki bi daha girmek istemez uyarılınca, bi süre sonra merakı geçer; ama kediler tamamen farklı davranır. 10 yıldır yaşadığı ev de olsa kapalı kapının arkasını görmek orada olmak ister.

bademk

Meraklılar yeni mekanı tanımaya çalışıyor

nilayclk

problem yok ki bunda. kediler meraklı hayvanlardır. her yeri keşfetmek, koklamak, kokusunu bırakmak isterler. kapalı kapıları da hiç sevmezler.

orhdoner

Merhaba ne kadar yasaklarsanız meraktan dolayı yapmak girmek isterler ondan dolayı kapalı kapıdan nefret ediyorlar ondan dolayı girmelerine izin verin ☺️

Willy-Wonka

Daha önce girmişti o odaya biliyor aslında🥺 hiç girmemiş gibi davranıyor

Willy-Wonka

İlk kez hayvan sahiplendim ve bakıyorum her hareketini irdeliyorum istemsiz :) zamanla alışıcam sanırım

Sude_34

Kediler meraklı hayvanlar

Warriorsans

Kediler kapalı kapıları sevmiyor şans da aynen böyle. Doğalgaz yanmayan odanın kapısını kapalı tutuyoruz oraya girmek için deliriyor. Balkonun kapısını da açmayı öğrendi açıp bırakıyor