Günün Fırsatları Barınaklara Bağış Veteriner Klinikleri Soru Cevap Blog Fotoğraf Yarışması

Köpeği Kendine Bağlamak, Alıştırmak?

cilek
cilek

215 Puan

Merhaba arkadaşlar biz 1 hafta önce kizimizi sahiplendik . bahcemizde bakiyoruz onunla çok fazla ilgileniyoruz her istedigini yapıyoruz . ( fakat sanirim önceki ailesinde biraz kotu sartlarda yasamis . hic havlamiyor arabalardan kaciyor vs. ) bahcemizde kulubesinde biraktik ve biz uyurken kaçmış . birkac saat sonra buldum kulubesine getirdik . O kadar iyi davranmamiza rağmen nicin kaçmış olabilir .


8 CEVAP

köpeklerin davranışına bakıp geçmişinde şu davranışı yaşamış gibi durumlar her zaman dogru değildir bazı köpekler aşırı ilğiden şımarıp sokak hayatını özgürlüğü seçebilirler özelliklede sibirya kurtları aşırı sokakçıdır kolay kolay evde durmazlar sokakları gezmeyi severler sizin köpekte bu durum olabilir


atay
atay

12424

1 hafta alışması ve geçmiş kötü hatıralarından tamamen sıyrılması için az bir süre.


Kaçmasının sebebi, insanlara (ve dolayısıyla size) güvensizliğinden, ona zarar vereceğinizden şüphe etmesinden de olabilir. Biraz daha zaman geçtikten sonra bence her şey yerine oturacak :)


bol bol oyun oynamaya, bağ kurmaya devam edin. önceki ailesinden kalan hatıraları unutacaktr. kolay gelsin.


cilek
cilek

215

Çok teşekkür ederim arkadaşlar


Öncelikle köpeğinizi kısır mı değil mi?? Bu çok önemli bir kpnu.Irkı nedir? Bu " bağlama" sorusuna TEK CEVAP vardır. Sizin tüm samimi enerjinizle bir köpek ister 10 yaşında olsun, onu sevip, koruyacağınıza, terk etmeyeceğinize inandığı an, sizinle olur. Köpekler inanılmaz duyarlıdır. Yeter ki siz onu okşadığınızda sizden gelen o sevginin parmaklarınızdan onun vücuduna aktığını hissetsin. O zaman herşey resetlenir köpekte.


Şimdi baktım. Kızınız golden retriever imiş. Maalesef İstanbul iklimi goldenlarımıza iyi gelmiyor.1) Goldenlar çift katman tüylüdür. Soğukta ve çok sıcakta ciltleri döküntü, egzema veya uyuz yapar. Çok üşürler. 2) Goldenların kalpleri zayıftır. Soğuk onlara hiç iyi gelmez ömürleri kısalır. 3) Goldenlar aile köpeğidir, devamlı sahipleriyle olmak isterler.Cockerlar gibi sürü hayvanıdır.


cilek
cilek

215

Cok tesekkur ederim İlginiz ve bilgilendirmeniz için . kurt kirmasiymis acaba onun etkisiyle safkan goldenlerden farkliliklar olabilirmi


cilek
cilek

215

Kopegimiz kısır bu arada


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 10974 Görüntüleme
  • 8 Cevap
  • 2 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 24757 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR