Kedimi Nasıl Tırmalama Tahtasına Alıştırabilirim?

hmyrylmz

Kedim 7 aylık, ve hala tırmalama tahtasına alışamadı. Evdeki koltukları mahvetti. Tırmalama tahtasına alıştırmaya çalışıyorum ama bir türlü alışmıyor. Ne yapabilirim?

4 CEVAP

mustafaparlak

Tutun patilerini patilerine hafifçe bastırarak tırmalama tahtasını tırmalatın. Bizimki öyle alışmıştı.

Princess_Lady

Maydanoz sürün

Merloli

Eğer kedinizin alışmasını istiyorsanız tırmalama tahtasının yanına geçip tırmalayın zaten kediniz merak edip yanınıza gelir o zaman partisinden hafifçe tutup ona tırmalama tahtasını tırmalatın bunu belli aralıklarla yaparsanız bir süre sonra alışacaktır.

nyancat

Ben kedimi 2 aylıkken aldım direk üstüne koydum o da tutundu daha sonra hep orayı tırmaladı nadiren koltuk halı vs. Tırmalıyor siz alıştırmakta bayağı geç kalmışsınız umarım alışır koltukları tırmalamaya başladığı zaman hemen tırmalama tahtasına götürüp patilerini sürttürün ödül maması falan verin