Disi Kedi Kısırlastirma

Elfs361

Merhaba bugun 7 aylik kedimin kisirlastirma ameliyati oldu..gaz anesteziyle yapildi..uyuyup uyanmasi 40 dk surdu...2 dikisi var...suan veterinerde kaliyor...bugun mama ve su verilmeyecekmis sadece serum aliyor...1 sene once erkek kedimin ameliyatinda ameliyattan 2 saat sonra oyun oynamaya baslamisti...suan kizim onun gibi degil...sanki tam olarak anestezi etkisinden cikamamis gibi..arada titreme segirme gibi oluyor...veteriner hersey normal durumu gayet iyi dedi ama yinede endise ediyorum..disi kedilerin ameliyati daha agir geciyor sanirim...sizde boyle seyler yasadiniz mi??umarım yarin daha iyi hisseder🙏

6 CEVAP

orhdoner

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun Allah şifa versin tez zamanda sağlığına kavuşur inşallah 🙏 Evet benim dişi kedim de ilk gün ikinci gün öyle oldu üçüncü gün daha iyiydi merak etmeyin daha yeni olduğu için yarına kadar daha iyi olacaktır 🙏🥰

Elfs361

Umuyorum insallah daha iyi olur🙏

cat_expert

Erkek kedi ile dişe kedinin kısırlaştırma operasyonu aynı olmuyor. Erkek kedinin işlemi gayet basit fakat dişi kedilerin kısırlaştırılma işlemi ameliyat içeriyor her ne kadar gaz anestezi de olsa anestezi anestezidir ve uyandıktan sonra etkileri olacaktır, bu kedinin bünyesine göre de değişir bazı kediler hemen akşamında normale dönerken bazı kediler birkaç günde normale dönebilir.

Veteriner hekiminizin talimatlarına uyun muhtemelen birkaç güne koşup oynamaya başlayacaktır.

SVL21

Geçmiş olsun 💐

Aliye87

Merhabalar,
Çok çok geçmiş olsun, Rabbim acil şifalar ihsan etsin inşallah. Biz de geçen hafta kısırlaştırdık dişi kedimizi. Bahsettiğiniz durumları aşağı yukarı benim miniğim de yaşıyor. Genel itibariyle dışkıda, idrarda, yeme ve içmesinde bir sıkıntı yoksa 10 güne kadar normal böyle olması. Sürekli uyumak da isteyebilir. Sevgi ve şefkatinizi esirgemeyin bu süreçte. Gerçekten çok duygusallaşabiliyorlar. Sizin için de onun için de sabır isteyen bir süreç. İnşallah en kısa sürede toparlanır.🙏

Elfs361

Merhaba 2 gunde toparladi minigim...dun dikisini aldirdik...masallah izi bile kalmamis...biz careyi bandajda bulduk...acik kaldiginda surekli iplikleri cekip koparmaya calisti...o yuzden sabirla 10 gun boyunca 2 gunde bir degistirerek bandaj yaptik...sukur ki atlattik...ama disi kedi kisirlastirma erkek kadar kolay degilmis