Mama Ve Su Kabının Üstünü Kapatmaya Çalışması?

gulinsahim

Kedilerimden bir tanesi sanki tuvaletini kaparmış gibi mama ve su kabının üstünü kapatmaya çalışıyor. Genelde kuru mama veriyorum. Kuru mama olunca öyle bir şey yapmıyor. Yaş mama veya kendi yaptığım mamadan verirsem sürekli kapatmaya çalışıyor. Sizce bunun nedeni ne olabilir?

5 CEVAP

gulinsahim

Ben de aynı şeyi düşündüm ama tam emin olamadım. Genelde köpeklerde görülen bir durum diye biliyorum. Yine de Tonti'nin de aynı şekilde davranması iç rahatlatıcı bir durum, teşekkür ederim. :)

atay

Kedim Tonti'de çok yapıyor, hatta yastığını getirip baya kapatıyor :) Genelde mamasını beğenmişse, gizlemek/saklamak amacıyla yapıyorlar diye biliyorum. İçgüdüsel bir durum.

Ylzaleyna18

Sonraya ayırıyor bence benimkilerde öyle yapıyor

Gozdetemizel

Daha sonra yemek icin saklamaya calisiyor.Limonun da yas mamaya cok sık yaptigi bisey

Arslan00

Mars ta öyle yapıyor ben o haraketi görünce onun için sonraya saklıyorum yemeklerini