Kedimde İç Parazitler Var

Leylosum

Kedim bir haftadır iştahsızdı, karma aşı vurulmuştu o yüzdendir diye düşündük. İki gün önce ne yemek yedi ne su içti. İki defa kustu. Haliyle korktuk veterinere götürelim dedik. Giderken yine kustu ve kusmuğunda solucana benzer bir canlı vardı. Hemen iç parazit aşısı yapıldı. Bugün de hap verildi ve sürekli kusmaya devam ediyor.Kedim 3 gündür ne yemek yiyor ne su içiyor. Serum da bağlanamadı, dehidrasyon olmamis dendi. Kedim için çok endişeleniyorum. Sadece aşı ve hapla düzelir mi, parazitlerden kurtulacak mi tamamen

11 CEVAP

orhdoner

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun 🙏😞 Bizde de olmuştu daha önce üç gün üst üste yarım tane tenizol yıtturdular geçti 20 gün sonra bir daha tekrarlandı aynı işlem geçti şükürler olsun kusmaya devam ederse veterinere götürün tekrardan sürekli kusma başka birşeye de işaret olabilir.

Minigimmm

Allah sabır versin sorunuzu okuyup ardindan öldü mesajinizi gorunce uzuldum boyle bir son beklemiyordum. Merak ettim ic dış parazit uygulamasini en son ne zaman yaptirmistiniz. Boyle parazit kusacak kadar baya bir zaman olmuş olmali. Dikkat edilmiyor parazit uygulamaları hafife aliniyor ama ciddi bir mesele işte görüyoruz. Yazin ayda bir kisin 2 ayda bir parazit uygulamalarini yaptirmaya dikkat etmek lazim. (Sadece sizin icin değil genel konuşuyorum )

Gimlihanim

Başınız sağolsun. Öldü mesajını hiç beklemiyordum. Görünce çok üzüldüm. Allah sabır versin.

Leylosum

Leyloş öldü

orhdoner

Çok üzüldüm Allah sabır versin 🙏😓Yavrunuz içinizde yaşayacak melek oldu

Renklipati

Başınız sagolsun çok üzücü bir durum Allah sabır versin

Aliye87

:( Çok üzüldüm. Allah sabırlar versin.

Warriorsans

Çok üzüldüm Allah sabır versin 😔

Leylosum

3 aylıkken almıştık bizden önce yaptırilmamıştı hiçbir aşısı, boz yaptırdık tam 2 oldu daha yeniden yaptıracaktik zaten. İçinde küçük larvalar kalmış onlarda 2 ayda büyümüş. Gözbebeğimiz gibi bakıyorduk.. melek oldu

e234567

karma aşının gerçek olduğundan emin miydiniz? belki sahte kullanmış olabilir veteriner

buusracikk

Çok geçmiş olsun. Bizde de aynı sorun olmuştu 2 aylıkken dehidrasyon olmasa bile serum verilmişti ikisine de. İç parazit hapı da verildi ondan sonra dışkıyla beraber attılar parazitleri. Benim kedilerim de 2 gün yemek yemedi pirinç lapası yapıp verdim mecburen çok zayıflamışlardı 2 gün içinde eğer yerse siz de yapıp verebilirsiniz. İshal varsa su içmeleri çok önemli şırıngayla denemiştim ben içmediler sonra biberon alıp biberonla verdim zor bela içirdim siz de deneyebilirsiniz