Kedimin Ağız Kenarlarında Yara

Kedimde antibiyotik tedavisi sonrası kusma, ishal ve iştahsızlık görülmüştü. Veterinere gittik kanında herhangi bir enfeksiyon saptanmadı ama lenf nodülleri şiştiğinden tekrar antibiyotik ve mide koruyucu yazıldı, ağız içine de bakıldı yarası yok ama ağız kenarlarında kızarık şeklinde yaraları var bazı yerleri kaşıyıp kabuk bağlamış. Ne yapmalıyım sizin başınıza bu durum geldi mi? Yardımcı olun lütfen 🙏🏻

5 CEVAP

yaş mamayı çok veriyorsanız o yapıyor kuru mama verin sadece bir süre

edadnmzr

Benim kedimin de ağzının kenarı şu an sizinki gibi. Yumağın diş etleri de kızarık hastalığından dolayı ben o yüzden oluyor diye düşündüm ama yaş mamayı çok vermekten mi oluyormuş ? Ben de azaltırım o zaman çok bağırıyor buzdolabının önünde diye her gün mecburen bir iki kaşık vermek zorunda kalıyorum...

Sude_34

Lezyon olabilir velki genellikle burun çevresinde olur ama

Warriorsans

Geçmiş olsun bir bilgim yok

Birkaç gündür yaş mama verdim hep ondan olabilir sanırım ama kafasını da kaşımaya başladı orayı da yara yapmış mantar olabilir mi ?