Kedim Bir Türlu Kısırlaştırmaya Hazır Değil

Mehmetneroo

Yaklaşık 2.5 aydır kedim Nero kızgınlık döneminde veterinerimiz en başta beklemeyi ve 6. Ay da yapabiliriz demişti fakat şuan 6.5 aylık testis gelişimi uygun değil diyor bunun için yapabileceğimiz birşey var mı . Çünkü Nero çok stresli şu aralar daha saldırgan agresif gündüz bir kaç saat ılımlı ve oyun oynuyor onun harici evin içinde dolaşıp duruyor . Bilgisi olan biri yardımcı olursa çok sevinirim

2 CEVAP

orhdoner

Merhaba hekim uygun görmediyse yapacak birşey yok beklemeniz lazım mecburen çok geçmiş olsun şimdiden bol bol oynatmaya çalışın ki enerjisini atsın

D-O

Benim kedimin de bagisikligi dusuk oldugu icin aylarca kizginlik doneminde bagisikliginin yukselmesini ve kisirlastirmayi beklemek zorunda kaldik. Bu surede agresifti asla uyutmuyordu eve isiyordu yatagima bile isiyordu kabus gibi bi 2 ay geçirdik ama sonunda kisirlastirabildik :) Bunun kisirlastirma disinda bir cozumu yok ama oyun oynatmak dikkatini dağıtmak iyi olur, oyunla onu yormak ise yarayabiliyor. Onun disinda ona kizmayin zorlamayin kendi agresifligiyle takilsin :D
Ben gimcat relax macun almistim bazen yatmadan veriyordum biraz daha sakin uyuyordu boylece ben de uyuyabiliyodum :D
İsterseniz veteriner hekiminize de sorun belki gelisimini destekleyecek takviye onerir.