Kedim De Yara Ve Kulak Uyuzu Kötüleşiyor

Umur2153

Merhaba,1.5 yaşındaki erkek Scottishfld kedim ile 2 hafta once kafasındaki küçük bir yara nedeniyle veterinere gittim. Kulak uyuzu teşhisi koydu. Kasicam diye kafasını yara yapmış dedi. kulağı temizledi ve kaşıntı önleyici iğne yapti antibiyotik yaptı 3 gün boyunca gittim. Yara için baticon ve krem verdi sabah akşam kullan dedi. Kedim 3 gün sonra kafasını çok kaşıdigi için yara tekrar kanadi ve tekrar götürdüm gözünde şişlik vardi krem sürdü boyunluk taktı kulağını temizledi tekrar yolladı. 4 gün sonra 3 4 kere kustu ve tekrar veterinere gittim bu sefer antibiyotik iğne yaptı midesi icin. Ancak yarası büyüyor ve kulak uyuzu geçmiyor. Kulak için hiç damla vs vermedi 2 haftadır gidip duruyorum. İlerleme yok yardımlarınızı bekliyorum. Resimleri aşağıda zaman sırasına göre yükledim. Şuan yarası için krem kullanıyorum.ayrica mantar değil kasimadan kaynaklı yara dedi veteriner. Fotoğraf larda krem olduğu için sarılık var yarasında

7 CEVAP

Ozzge

Kaşimamasi için elizabeth boyunluk takılması gerek iyileşene kadar da kalmalı . Veterinerin ilk önce onu söylemesi gerekirdi .işini bilmez vetler yüzünden bizim canlar çekiyor

Duranlar10

Başka veterinerede gidin

SelinTuksal

Son durum çok ciddi duruyor, başka bir veterinere de mi sorsanız acaba?

duygumtr

kedimin kafasında ilk fotoğraftakinin aynısı bir yara var... Kulagını da bana temizlettirmiyor diye veterinere götürdüm bi hafta önce.. Kulak uyuzu dedi, temizledi kulağı... Bir ilaç uyguladı, bir ay sonra yeniden aynı işlemi yapacağını söyledi... Bugün kafasını kanattı kaşımak isterken... Sanki daha kötüye gidiyor o yara... Diğer fotoğraftaki hali alır diye çok korktum.. umarım öyle olmaz... Yaralar düzeldi demişsiniz, ne uyguladınız da düzeldi.. Acaba elma sirkesini su ile seyreltip temizlesem orayı çok acıtır mı veya bir faydası olur mu?

BETS

oyy kıyamam ben o bebişe ya benim miniği de ilk aldığımda aynı durum vardı ben kulak damlasıyla temizledim düzenli olarak kulak uyuzu hızlı iyileşmiyor kaşımamasını sağlayın ve kesinlikle veterinerinizi değiştirin. Sadece temizlemek yetmez günlük damla kullanmak lazım. İnşallah iyileşir bir an önce.

BETS

ha bir de şunu ekleyeyim bu cins kedilerde kulak akıntısı çok olur ve sürekli olarak kulağını temizlemeniz gerekir aksi halde çok kaşırlar bu durum tekrarlar.

Ozzge

Hayır sirke vs siz bilmeden müdahale etmeyin. Veterineriniz iyi olsa ilerlemek yerine düzelmese de en azından dururdu.Gitme imkânınız varsa fakülte hastanesine gidip detaylı tahlil tetkik yaptırın.yoksa da iyi olan veterinerler araştırın beklemeniz tuhaf