8 Aylık Kedim Tuvaletten Sürekli Pis Çıkıyor

Berat540

Arkadaşlar merhaba, 8 aylık bir tekir kedim var. İlk eve geldiğinde daha 1.5 aylıktı ve tuvalet işini çok hızlı kavrayıp bir problem yaşatmadı ama yaklaşık 4 aydır sürekli tuvaletten ayakları pis olarak çıkıyor. Veterinerlede bu konuyu konuştum stresten yapabileceğini söyledi ama stres yapabileceği herhangi bir durum yok tuvaletini hergün temizliyorum. Tuvaletide gayet büyük sorun nedir sizce ?

5 CEVAP

edadnmzr

Benim kedim 1.5 yaşında hala kaka yaptıktan sonra bir yerlere küçük kakalar bırakıyor. Temizlemesine temizliyor ama temizleyene kadar oturduğu herhangi bir yer kaka oluyor tabi. Sizi pis çıkıyor dediği kakasının üstüne basmak mı? Kakasını yaparken izleyin bence yanlışlıkla basıyor olabilir. Kum kabınızı mı değiştirdiniz bir de?

sundowndread

Hangi mamayı kullanıyor? Mamadan kaynaklanabilir. Benim kedimin hiç bulaştırma falan bir sorunu yoktu kaka kıvamı iyi olunca zaten bulaşma olmaz ama bazı mamalar kakanın kıvamını mahvediyor o da bulaşıyor her yere. Mystic mama kullandığım zaman patisi poposu her yeti kakaydı. Markayı değiştirince sorun kalmadı. Ona iyi gelecek mamayı bulun bence

Hande866

Benim kedim 4 aylik kakasiyla cikiyor tuvaletten bazen poposunda kaliyor kakasi yalayarak eve saciyor zeytin gibi elimde islak mendil topluyorum arkasini sanirim kucuk oldugu icin yapiyor ama sizin ki neden yapiyor bilemedim

Berat540

ND tavuklu ve narlı mama veriyorum. Evet kakasının üstüne yanlışlıkla basıyor. Tuvaletini hiç değiştirmedim ilk aldığım tuvalet olmadı mecburen açık tuvalete geçeceğim.

sconnie

kaka kıvamı ile ilgili yoruma katılıyorum benimki de bu ara rahatsızdı (tedavisini oldu) iştahsızlığı vardı o yüzden sürekli yaş mama yiyordu kakası yumuşamıştı ve ayağına bulaşmıştı kaka kıvamını kontrol edin bir