Tüylerini Koparmaya Başladı :(

pebina

Kedim 1-2 haftadır popo kısmındaki tüyleri yolmaya başladı. dişleyip çekiyor atıyor yutuyor bazen de patilerini aynı şekilde yoluyor. Bunun nedeni nedir? Ve benim aşırı konuşkan bir kedim oldu sabahları yüzümü yalayıp miyavlayıp uyandıran bir derdi varmış gibi hep arkamda gezip konuşan bir kedim :) bunda bir gariplik yok dimi veterinere götürme fırsatı bulamadık yoğun çalışmaktan ondan soruyorum buradan

10 CEVAP

edadnmzr

Patilerine yaptığı hareketi benim kedim de yapıyor iyice temizlemek için çekiyor yani yalarken. Koparıyor dediğiniz bölgelerde tüy azalması yoksa sorun yoktur temizlemek için yapıyordur bence. Benim kedim de benimle öyle konuşuyor sabah uyandırıyor bazen üstüme atlıyor sevince mırlıyor 😂

edadnmzr

Evet normal benim kedim erkek onda da gözüküyor memeleri, dişi kedilerde daha fazla gözükür dediğiniz gibi :)

Palyaco

Tüylerini yolmasi o kısma bisey sürülmüştür yada aşırı kaşıntı olabilir petlebide kedi mendili almıştım ben 30 cm 30 cm guzel temizliyor tuylere bakim yapan kasintiyida aliyor bilginize

pebina

bölgesel azalma yok ama dişi kedilerin arka memeleri şiş oluyormuş yağ stokluyorlarmış oralarda tüyü az gibi pembiş pembiş gözüküyor normal midir ki ?

Warriorsans

Eğer kopartıyorsa baya baya bir sorunu olabilir ama o çekiştirme ısırma gibi hareketi şans da yapıyor daha iyi temizlemek için sanırım

GammaLamina

Pati ve tırnak temizliğini sert sert yaparlar doğru da kürkünü yolması bana garip geldi. Yolduğu bölgedeki derisine, huyuna suyuna bir bakın derim. Son zamanlarda bunu geliştirmişse bir deri ya da stres sorunu olabilir gibi geldi. Böyle tutam tutam kürkünü yolmuyorsa belki de sadece dökülen kılları ağzına gelmiştir.

pebina

kopartıyor sıklıkla ama uzun tüylü bir kedim var popo kısmı rahatsız mı ediyor diye düşünüyorum

pebina

bunu sadece popo kısmında yapıyor tüylerini çekiyor bir kısmı yere düşüyor bütün bir kısmı da ağzında kalıyor gördüğümde alıyorum hemen ağzından da dün bunu fazla yapmadı ama tüyleri uzun popo kısmı da öyle rahatsız mı ediyor acaba bir kaç kere kakasını ve çiş yaparken yapışmış kumları görmüştüm temizlemiştim kesmemiz mi lazım popo kısmı tüylerini acaba

simbakedi

makasla biraz kirpmayi deneyin poposunu eger rahat ederse bokuymus derdi dersiniz :D eger gecmezse psikolojik bile olabilir orayi takinti haline getirmistir. gecmedigi zaman veterinere goturmeniz en iyisi

pebina

teşekkür ederim bakalım en kısa zamanda veterinere götüreceğim tüyü kısaltmaya da çekiniyorum hareket ederse falan diye :D eşimden yardım isteyim en iyisi