Kedim Yaklaşık 1 Ay Önce Kuduz Aşısı Oldu

reinefee17

Kedim 10 Kasım'da kuduz aşısı oldu yaklaşık 15 gün sonra bir yumru oluştu veteriner aşıdan dolayı olabileceğini söyledi gittikçe küçüldü fakat hala kaybolmadı on beşinde veterinere gideceğim o zaman muayene edebileceğini söyledi ama eğer geçmezse nasıl bir tedavi uygulanır öğrenciyim çok fazla param yok endişeliyim

7 CEVAP

simbakedi

asidan dolayi olmustur bence de zamanla gecer diye dusunuyorum

reinefee17

Ne kadar zamanda geçer bilmiyorum şuana kadar geçmemesi sizce normal mi o kadar korkuyorum ki

Gimlihanim

Kuduz aşısı sonrası nedense böyle yumrular oluşuyor. Benim de kızımda oldu, annesinde de oldu. Zamanla küçüldü ve kayboldu. Yine de bi muayene ettirin derim. Biz de kontrol ettirmiştik. Sorun olmadığını söylemişti veterinerimiz.

reinefee17

Muayene ettirmeyi düşünüyorum teşekkür ederim ne zaman geçer bir fikriniz var mı küçülmesi durdu şuan ele gelmiyor zaten dikkatli bakıldığında fark ediliyprn

GammaLamina

Aynısı bizde de oldu. Hekimimiz kontrol ettikten sonra aklınıza her geldiğinde yumruyu yavaş yavaş ovalayın, zaman geçtikte düzelecektir demişti. Öyle hafif hafif yumruyu ovalamıştım her gün, bir ay gibi bir sürede tamamen geçmişti.

Warriorsans

Aşılardan sonra bu tarz durumlar olabiliyor bence zamanla geçer tabi muayene ettirmeniz iyi olacaktır ama zaten bir miktar küçüldüyse kötü bir şey yoktur geçecektir

deniznergis

benim kedimde olmuştu biraz araştırdım veterinerden kaynaklı oldugunu ögrendim yolum düşünce biraz çemkirdim doktora özür diledi,sonra döndü stajyeri fırçaladı dikkatsiz enjeksiyon yaptıgı için . orası yara oldu kedim yoldu orayı ağzı ile bir daha tüy çıkmadı olan bizim miskete oldu .