Sokaktaki Çocuklarım Tek Tek Kayboluyor...

Cook

Üniversite dolayısıyla Kayseriye döndüm maalesef hayvansever bir şehir değil.Ben geldiğimde korkuyorlardı,yaklaşamıyordum hiçbirine zarar vermediğimi anladıkça,mama vere vere alışmaya başlamışlardı.Kasım başı bir tanesi doğum yaptı,arka bahçemize yuva yaptım birkaç kez fakat her seferinde çöpe attılar yuvaları,kimin yaptığını bilmiyorum.Cadde üstünde oturduğumuz için çok kalabalık,hem insan hem araç trafiği çok fazla.Büyük kedilerimden 2 tanesine araba çarptı,bir tanesi elimde can verdi,bir tanesi araç çarptıktan sonra koştu kaçtı bulamadım maalesef,göremiyorum 5 gündür.2 hafta önce yavrulardan birini okuldan döndüğümde kafası ezilmiş halde inşaat kenarında buldum.O kadar çaresiz hissediyorum ki.Elim kadardı daha minicik bir mezarı oldu.O zamandan beri anneyi ve yavrularını da göremiyorum.4 tane daha yetişkin kedi vardı hepsi kayboldular ortadan.Soru gibi değil sitem gibi oldu biraz fakat çok üzülüyorum.Kime söylesem kış geldi bi yere sığınmışlardır diyorlar fakat hiç öyle hissetmiyorum,koyduğum mamalar günlerce kalıyor ortada.Bir yandan da insanlara alıştırdığım için kendimi çok suçlu hissediyorum,güvendikleri,sevgi göreceğini düşündükleri için yanaştıkları insanlar onlara zarar veriyor :( Ne yapacağımı şaşırdım artık.En azından yavru olanlar belki yuva bulur diye defalarca ilan açtım şehirin sahiplendirme sayfalarında,kimseden dönüş alamadım,hepsi kaydı gitti şimdi elimden

5 CEVAP

orhdoner

Merhaba çok üzüldüm ve üzülüyorum böyle görüp duydukça gerçekten neden o sessiz canlılara yer bulamıyoruz bu kadar zor mu zor olan ney bizler onların yaşam alanlarını zaten mahvetmişiz. Hem biz yaşam alanlarını yok etmişiz hem de zarar vermeye devam ediyoruz gerçekten insanlık öldü Yani bir avuç sizin gibi kişiler kaldı merhametli vicdanlı kişiler yok denilecek kadar az kaldı malesef Allah sonumuzu hayretsin 🙏😞

Cook

İnanın içim parçalanıyor artık,elimden gelse de alsam keşke hepsini evime :( Ankarada en azından bu denli şeyler hiç yaşamamıştık,hastalandıklarında hemen alıp götürüyordum veterinere,sadece ilaç ücreti alıyordu sokak hayvanlarına veterinerimiz.Burda o imkanı da tanımıyor hiçbir klinik.Hane başı herkesin 2 arabası var burda,fakat bir kap mama yok hiçbi yerde.Kimse beslemek zorunda değil ama zarar da vermeseler keşke.Çarpan iki araç da durmadı,bir tanesi fren yaptı son dakika fakat yine de kediye çok sert çarptı,bastı gitti.Psikolojim alt üst oldu artık

Patiseverrr

Maalesef bunun şehirle pek ilgisi yok, oturduğunuz semte göre değişiyor. Ankara’da yaşıyorum fakat anlattıklarınıza benzer olaylar benim de çok sık başıma geldi, geliyor. En basitinden mama kabı koyuyorum ertesi gün bulamıyorum hem de gizli yerlere koymama rağmen ona bile bir düşmanlıkları var. Karton ev koymaktan bahsetmiyorum bile sağolsun karton toplayıcılar anında ezip götürüyorlar. Kısacası bir avuç insan dışında kimse sokak hayvanlarını düşünmüyor.

Cook

Haklısınız,her şehirde var tabii ama burası cidden inanılmaz.Her beslemeye çıktığımda esnaf Allah razı olsun kızım sen olmasan aç kalır diyorlar,ama hiçbiri dükkanın önüne bir kap mama koyamıyor.Tek başıma 20 30 kilo mama almak bana da ağır geliyor.Herkes ayda 40 50 liralık küçük paketler alsa hepsi doyar.İnsanlar çok düşüncesiz malesef

orhdoner

Allah bildiği gibi yapsın inşallah bunların hepsi insana dönecek insanlar zannediyor ki karşılığı yok öyle çarptım gitti Allah biryerden çıkarır ki insan şaşırır ne yapacağını insan çok kötü oluyor haklısınız Allah razı olsun sizden gene de elinizden gelenin fazlasını yapıyorsunuz 🙏