Komşunun Evine Giriyor Nasil Engelleyebiliriz?

mia1598

kedimin balkona çıkmasını çıksa bile mermere çıkmasını istemiyorum. kapı azıcık bile açık olsa ne yapip ediyor kapıyı açıp giriyor. bizim evin arka tarafinda yavru kediler var bende her gün besliyorum alıştılar bana. bizimki onları gördüğü icin iki kere alt komşunun yaptırdığı çatıya indi. (giriş katta oturuyoruz çatı balkona çok yakın). binamız çift daire yani bizim balkonun hemen yanında karşı komsumuzun camı var ve mermerler arasi boşluk yok bir insan geçemez ama bizim mia rahatça geçebiliyor. Bugün komşunun camı açıktı ben daha peceteyi sallamaya vakit vermeden atladi eve.bizimkisi de girdigi her evde rahattir hic tedirgin olmaz aksine merak eder .bizim eve geldigi ilk günde öyleydi hiç yabancılık cekmedi . Allahtan komşumuz cok iyi sorun degil falan dedi . girdim almak icin eve girdiği yetmemis evdeki bebeğin oyuncagiyla oynuyor. :Dkadin belli etmesede rahatsiz oldu biraz çünkü bebegi küçük oldugu icin koruma içgüdüsü fazla.bizim kedi mermere cıkmasin diye oraya kedi kovucu sıksam yüzde yüz ise yarar mı? veya baska bir yöntem falan var mı? ıslatsam olmaz çünkü patilerini kendisi bile bazen bilerek suya sokuyor rahatsiz olmuyor patilerinden.

4 CEVAP

mia1598

daha önce de girmeyi denedi ama biz peçete falan sallayip aliyorduk her seferinde

kedicigim1054

bizim balkonda bizim yan komşunun penceresine çok yakın hemen yanımızda nerdeyse sadece aramızda bir çatı var bizim kedide yan komşunun penceresine çok kaçıyordu sonra babamda balkonun komşunun penceresine yakın olan bölümüne demir tel döşedi artık kedimiz kaçmıyor

dollfacepersian

Balkonunuza ağ yaptırabilirsiniz. Bu şekilde balkona hava almaya çıkar ama kaçma,düşme vs. gerçekleştiremez

pinarcaya

Kedi kovucu spreyler pek bir işe yaramıyor.