Kediye Çiğ Et Mi, Pişmiş Et Mi Verilmeli?

SelinTuksal

Anket

Çiğ et
(13 oy)
Pişmiş et
(61 oy)
Toplam (74 oy)

Arkadaşlar bu konuda internet sayfaları farklı şeyler söylüyorlar. Sizce çiğ et mi, pişmiş et mi? Çiğ etin parazit yapabileceğini biliyorum ama emin olamadım.

15 CEVAP

SelinTuksal

Ben de onu söyleyecektim, kuduz yapmaz parazit yapar. Ve kemilsiz falan vermem gerektiğini bilsem de tekrar söylediğiniz için teşekkür ederim, cevaplarınız için ayrıca hepinize teşekkür ediyorum

KedimVar

Evet kuduz değil parazit yapıyor :))

Cotontzu_Siri

Çiğ et onların beslenmesine çok daha uygun. Ancak çiğ etin taze, temiz, mümkünse dondurulmuş olması ve hemen tüketilmesi gerekiyor.

Goupe

Yağsız tuzsuz baharatsız pişmiş et biraz verebilirsiniz yoksa mamasından daha güzel yemek yoktur

KedimVar

Pişmiş :)

Yani çiğ de yer sonuçta balıkçıların orda hep bir kedi ve önünde çiğ et olur.Kedi böyle iri yarı kilolu bir tip olur genellikle renkleri siyah-beyaz olur hanii :D Birsey olucak değil sonuçta onun bünyesi çok farklı.Ama hijyen açısından pişmiş et daha iyi olacaktır.Eğer ette mikrop varsa arındırmış olursunuz :)

SelinTuksal

Ezgi ben de senin gibi yapıcam işte o yüzden ben de biraz pişircem ve evet parazit benim de korkum.

SelinTuksal

Homemade diyete geçiyorum Goupe. Ama gğvendiğim bir vet sayfası çiğ olarak verilme önerilir demiş o yüzden sordum

SelinTuksal

*verilmesi

Lunasibirya

Haşlanmış daha iyi ama haşlayamazsanız pişmiş verebilirsin ;) ama sakın çiğ verme kuduZ olur!!

GoldenOdin

Pişmiş verin yalnız tuz ve baharatı olmasın bir de kemiksiz

Aydancat

Orta pişmiş veriyorum ben haftada 1 kemiksiz tavuk veriyorum mama yerine:)

Boncukminik

Lunasibirya
Çiğ et KUDUZ mu yapar?

Aydancat

Ben parazit kapmalatindan korktugum icin pisiriyorum ama dogalarinda kediler çiğ olarak yedigi icin az pisiriyorum:)

Cotontzu_Siri

Ben mamayı haftalık olarak hazırladığımdan pişiriyorum