Travazol Kedilere Kullanılır Mı?

Busesi

Merhaba kedimin cildinde ki yaralar için vetoya gittik. Dermatit teşhisi koydu. Boyunluk ve resimde belirttiğim iki ilacı verdi. Travazol yazılı ilac mantar ilacı ve hayvanlara kullanılıp kullanılmadığina emin olamadım. Zararı yan etkileri olup olmadığini bilmiyorum kullanılabilir mi ? Kullanan var mı acaba ?

15 CEVAP

edadnmzr

Kullanılır ben de kedimin patisinde çıkan yara için veteriner reçetesiyle prednol krem almıştım. Bizim için olan kremler de hayvanlar için öneriliyor.

Oqrenerde06

Ben de suan kullanıyorum kulağında ve sırtında mantar çıktı:/

bobby34

kullanılıyor bende şuan kedim için kullanıyorum mantar çıktı bacağında

Minigimmm

Evet kullanılıyor. Mantar tedavisinde veteriner hekimimiz eczaneden aldırmıştı bize de

Bazı insan ilaçları hayvanlarda da kullanılıyor. Kedime iki üç tane çocuk şurubu reçete edildiği olmuştu😊

Palyaco

Trivazol mantar tedavisinde kullanılıyor tabi doğru yapmak önemli oncelikle sirkeyle silin kurumasını bekleyin sonra baticon onunda kurumasını bekleyin yalamasin dikkat edin en son trivazol krem

Günde kaç kere kullanmanızı söyledi

Travazolu günde kaç kere sürmenizi söyledi

Oqrenerde06

az mıktarda kucuk mercımek tanesı kadar yeterlı aysenurtarcın

Trivazol mantarlı bölgeye kaç kez ve ne kadar miktarda sürülür?

Hadi ya ben çok sürmüşüm o zaman artık az süreyim. Benim kedimin de sırtında antibiyotik enjeksiyon yerinde çıktı ama mantar mı değil mi çözemediler. Mavi ışıkla baktıkları halde çözemediler ve travazol krem verdiler. Mantar başlangıcı olabilir diye. Kedimin sırtındaki yer böyle üst derisi sıyrılmış gibi ıslak bir görünümü var bu travazol krem orayı kurutup kabuk bağlatıp kabuğu atmasını mı sağlayacak?

@oqrenerde06

kedimin patisinde iltihaplı yara var sürülür mü sizce ?

Daha önce bu sebepten dolayı veterinere götürdüm antibiyotik tedavisi uygulandı ama ben antibiyotik almasını istemiyorum antibiyotik almadan da bu kremle iyileşir mj yara

Cemalchief

Travazol mantar kremidir, antibiyotik değil diye biliyorum