Kedimin Poposundan İp Çıkyı

Dün gece kedimin poposundan ip çıktı, kendi etrafında dönmeye başladı baktık ki ip kovalıyo sonra annem ipi tuttu çekmemesine rağmen ip elinde kaldı yani sanırım kendi yalaya yalaya çıkardı ipi, sanırım 2 gün önce yutmuştu dün ve önceki günlerde iyiydi ama bugün hasta gibi sürekli uyuyor bir şey olmuş mudur

8 CEVAP

AhsenAise

İp olduğundan eminmisiniz ? 8/10 cm uzunluğunda açık renk ise parazittir o ,parazit halsizlik yapar , söylediğiniz gibi ip ise tamamını çıkarmamış bagirsakda tıkanma yapmış olabilir ,gözlemleyin düzenli diskilama yapıyorsa parazit sorununuz var demektir

AhsenAise

Kakasını rutin sekilde yapıyorsa yabancı cisim tıkanması değildir ,parazit uygulaması bazen yetersiz gelebilir,en sağlıklı şekilde size bilgi verecek kişi veteriner hekiminizdir

NorthNight

Veterinerle görüşmenizde fayda var. Bi röntgen/ultrason gibi yöntemle kontrol edilse iyi olur.

Uzun ve siyah bir şeydi düzenli dışkılama yapıyor parazit aşısını 2 ay önce yaptırmıştım yine de parazit olabilir mi

teddybal

Keşke hiç tutmasaymişsiniz ipi, bu gibi durumlarda çıktıkça ipin ucundan kesip kısaltın kendi dışkılamayla atsın deniyordu diye hatırlıyorum, umarım iyidir korkulacak bir şey olmamıştır, veterineri arayıp durumu anlatsanız daha iyi olur bugün iyi olmadığını söylüyorsunuz çünkü, iştah durumu nasıl sadece halsizliği mi var? Bu arada geçmiş olsun..

İp olduğuna eminim siyahtı çünkü ve ince bir şeydi kakasını da yapıyor ve kan falan yok bir sıkıntı olsa kanla belirti verirdi değil mi

Teşekkür ederim iştahı biraz azaldı gibi sanki ve evet halsiz gibi ipi çekmedik sadece tutunca çıkmış zaten kendisi çıkarmış sanırım, iple mi alakalı başka bir şey mi anlayamadım en iyisi veterinerle görüşmek