İdrarın Dibe Yapışması

kedim çişini hep aynı yere yapıyor çok fazla kazıyor ve plastiğe işiyor bir kenar var ve başka hiçbir yere yapmıyor bne temizlerken kabı kaldırıp temiz kısımla yapışan kısmı ayırıp sonra kazıyorum ama çok uzun sürüyor kedimin bunu yapmasını engelleyebilicek bir şey var mı orda koku olduğu içindir belki kabı temizlerim bilginiz var mı

14 CEVAP

AslanPati

Aynı sorun benim kedimde de var. Ne kadar derin kum koysam beyefendi gidip en dibine yapıyor. Alt yapı çalışması yapan belediye gibi kazıyor kumu.

NorthNight

Kabı boşaltıp güzelce temizleyin, sonrada her zaman koyduğunuzdan daha fazla kum koyun. Kum az olunca eşelediğinde dibe denk gelir.

edadnmzr

Benimki her defasında aynı yere yapmıyor ama dediğiniz gibi dibe yapışıyor ve iyice kazımak zorunda kalıyorum. Buna yapılabilecek bir şey yok bence kumu kazmasıyla ilgili :/

edadnmzr

Ama @NorthNight'a katılıyorum kum fazla olduğunda bu olmuyor, kum azalmaya başladıkça daha da açıyor kazdığında ve direkt plastiğe yapıyor çişini. Kum miktarını fazlalaştırabilirsiniz belki az koyuyorsunuzdur

orhdoner

Merhaba ben de bayagı pelet ekliyorum ama gene de en dibini ikisi de kazıyor öyle yapıyorlar uzun zamandır değişmiyor walla malesef

simbakedi

maalesef dibe yapmasını engelleyemezsiniz benimki de öyle yapıyor ama kum kaliteli olursa dibe yapışmıyor genelde ya da yapışma miktarı azalıyor. lindocat yeşil paket gayet güzel topaklanıyor ama uzun kullanımda kumun da formu bozuluyor

Minigimmm

Evet kabı sabunla yıkayın ve daha sonra bolca kum koyun, kum paketlerinde yazilan gibi 7 cm falan değil daha cok koyarsanız dibe yapışmaz çünkü kum ne zaman azalsa ayni sorunu bizde yaşıyoruz en nefret ettiğim şey bu kum kabinin başında dakikalarca temizlemekle uğraşiyorum. O yuzden kum azaldıkça ekliyorum. Birde alışkanlık kazanıyorlar herhalde minikte her zaman idrarini kum kabinda yukarı bolgeye, kakasini asagiya bir yere yapar yerleri bellidir.

hannnngggg

hayır ne kadar koyarsanız koyun dibe yapışıyor benim kedim tuvaletin tabanını görmeden yapmıyor bir tarafa kumları yıgıyor tuvaletin plastiğine tam ortaya isiyor hatta scıyor dert etmiyorum artık bu yüzden kum israfı oluyor buna benim çozumum ise tuvaletini yıkayıp kuruladıktan sonra 5 ltre kum koymak bu kumun üzerine ekleme yapmadan 5 litrenin bitmesini sağlamak iki buçuk hafta gibi bir sürede bitiyor hergun temizlersek dağıldığı ve düzgün topaklanmadıgı icin kum kalitesi düşüyor zaten iki hafta sonra tekrar tuvaleti yıkamak yani 10 litre kum bize 1 ay bir hafta gibi bir sürede gidiyor böylece sık sık tuvaleti de yıkamış oluyorum

Anonymus297519

Ne kadar koyarsam koyayım değişmiyor, bıraktım peşini sessizce temizliyorum🤣

cat_expert

Aynı yere yapmasıyla pek ilgisi yok, benim kedim bir kez yaptığı yere tekrar yapmıyor kumun her zaman farklı yerine yapmasına rağmen yine yapışıyor. Bu kumun yapısı ve kum miktarına göre değişiyor, yapışma olayını azaltmak için kum seviyesini önerilen seviyenin üstünde koymak gerekiyor, ever clean gibi kumlarda bu yapışma olayı olmuyor mesela ama onun da fiyatları ortada.

Warriorsans

Ben kum kabına baya kum koyuyorum 15 lt kadar ve ne kadar kazarsa kazsın dine yapamaz kumlar tekrar kazdığı yere doluyor yoksa şans da aynen söylediğiniz gibi yapıyordu. Tabii bazen kum azalmaya başlayınca dibine yaptığı oluyor

nefeskedi

Benim kedim de öyle yapıyordu. Pelete geçmek istediğim için şu an karışık kullanıyoruz ve bu durum yok denecek kadar azaldı.

Mehparee

Kumunu biraz daha fazla koymayı deneyin benim kedim ilk geldiğinde bende kumunu az koyuyordum ve dibe yapışıyordu artık fazla koyuyorum sorun yoktur.

huqi

Benim de maalesef sarman kedim öyle, ne kadar kum koyarsam koyayım kum kabının köşelerine yapıyor ve plastiğe işiyor. Bir de ilk kedimin çişi hangi kum olursa olsun taş gibi oluyor çok iyi topaklanıyor ama diğer kedimin öyle değil her zaman dağılıyor, küreğe yapışıyor (hemen temizlemiyorum) orta fiyatlı kumların birçoğunu denedim hepsinde öyle maalesef. Reflex de denemiştim aynısı oldu, ever clean bile topaklayamaz artık bunu kabullendim, ben de ilk zamanlar rahatsız olmuştum ama çözümü yok sanırım, daha sık kumu değiştirip kaplarını yıkamamız lazım :(