Kedim Kabızdı Ve Duphalac Yüzünden Şimdi De İshal :(

Kedim 4 gün tuvalete çıkamadı ve baya ıkınıyordu her yolu denedik eni sonu veterinere götürdük, şırınga ve duphalac ile biraz yumuşatıp kakasının büyük kısmını yaptırdı gerisini de eve geldiğimiz de kendi yaptı daha sonra tekrar kaka yapmamaya başladı ben de manasına tavsiye edilenden 1 tık fazla duphalac şurup koydum şimdi de ishal oldu napacağım:(

7 CEVAP

orhdoner

Merhaba çok geçmiş olsun öncelikle haşlanmış tavuk haşlanmış patates pirinç lapası kefir ev yoğurdu ya da activia probiyotik yoğurt bunlardan hangisi varsa verin

teddybal

Geçmiş olsun. Tavuk göğsünü ve patatesi yağsız tuzsuz haşlayıp, tavuğun suyuyla birlikte rondodan geçirin verin.

cat_expert

duphalac ağır bir ilaçtır bir de fazla fazla vermişsiniz ne yapmaya çalıştığınızı anlamadım.

Bir üstteki arkadaşın önerisini uygulayın eğer 2 günden fazla devam ederse acilen veterinere gidin.

Fistikliokum

ishal için reflor kapsul kullandik gunde 1/2 sini mamasina koyup 4gun kadar verdim.vet. recete etti tabi kendim vermedim, gida olarak haslanmis tavuk ve patates verdim 3 / 4 gun kadar, tuzsuz yagsiz sade olarak. sonra duzeldi.

Fistikliokum

bu arada benim minnosum da genelde kabizlik çekiyor haftanin 3 gunu yas mama yiyor, o gunlerde biraz daha rahat ama yine de zorlaniyor, hatta poposu kaniyor, kakada kan yok ama popuşu kan oluyor, zeytinyagi veriyorum haftada 1-2 kere , bazende mamasina damlatiyorum, bu seferde sistemi buna alisacak normal yapamaz hale gelecek diye endişe ediyorum. önerisi olan var mi

Cook

Tekrar başka bir ilaca başlamayın,probiyotik/prebiyotik kullanın.Duphalac tam dozunda kullanılmadığı sürece çok sıkıntı yaratabiliyor malesef.Viyo+fortiflora kullanmanızı tavsiye ederim 1 hafta içinde dışkısı normale döner.

NorthNight

Duphalac dozaj konusunda riskli bir ilaç. Bir süre probiyotik desteği sağlayın. İshalle sıvı kaybediyor su içmesini takip edin. Probiyotik takviyesiyle bi kaç güne toparlayacaktır.