Eve Yeni Kedi Geldi, Büyük Kedim Aşırı Agresif Nasıl Sakinleştirebilirim?

BeyzaBnyk

Eve yeni kedi geldi, sokakta buldum çok hastaydı o yüzden evdeki kedilerimden ayrı tutarak bir süre baktım. İlk karşılaştıklarında zaten hoşlanmayacağını biliyordum ama hiç olmazsa saldırmıyordu sadece yavru yanına gelince tıslıyordu. Artık öyle bir raddeye geldi ki karşılaştığı anda hayvanı öldüresiye dövüyor başka odalarda tutmak zorunda kaldık. O kadar stresslendi ki dişlerini gıcırdatıp duruyor yavrunun sesini duyunca ve 2 aydır bu böyle. Diğer kedim yavrunun yanına gidince ve o odadan çıkınca üstünde kokusu var diye onu da dövmeye başladı. Vetriline calming kullanıyprum 1 haftadır ama bir etkisini göremedim napıcam :(
Not: 3 kedi var , 2 si yaşıt ve aynı anda geldiler eve o zamanda zor anlaşmışlardı dişi kedim yüzünden ama bir şekilde alıştılar. İkiside 8 yaşındalar 1’i erkek tekir diğeri Dişi scottish ikiside kısır. Yeni gelende 5-6 aylık (belki daha fazla bile olmuştur) tekir erkek. Erkek kedimle gayet anlaşıyorlar hatta aşırı seviyor onu ama dişi kedi delirmek üzere cidden.

1 CEVAP

Mehparee

Kedi sakinleştirici müzikler var onları açıp deneyebilirsiniz