Dişi Kedim Çiftleşmesine Rağmen İdrar Bırakmaya Devam Ediyor

Lindalin

Merhabalar dişi kedim doğum yapalı 4 ay oldu ve 4 aydır kızgınlıkta hiç sakinleşmedi ve bir yavru doğurdu diye veterineriniz bir kere daha öiftleşebilir dedi ben de hormon işlerine girmek istemediğim için çiftleştirdim 3 4 kez kesin çiftleşti ama kedim erkek kedi gittiğinden beri ara ara hem miyavlamaya hem de idrar bırakmaya devam ediyor lütfen bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi ne yapmalıyım?

21 CEVAP

Lindalin

İnanın benim de şu sıkışmışlıkta insanlarla tartışma gibi bi niyetim yok zaten tek size ve belli başlı cümlelerinize değil aslında genel olarak cvp verdim diyelim ama en iğneleyici şekilde konuşan sizdiniz ve daha çok size cvp verdiğim için böyle oldu bu arada 20 dkda iki ayrı cvp vermemin nedeni çok uzun yazmışsınız ve cvp vermediklerimi farkettiğim konuları tekrardan önüme getirip (şimdide aynısını yaptınız )tekrardan çözüm diye sunmanızı engellemek için yanıtımı devam ettirmek durumunda kaldım ve dediğiniz test acilden gittiğim işin benimaklıma gelmedi ultrasonda da görünmez zaten dedi 2 ayrı veterinerde.neyse ben de yoruldum insanlara durumumu açıklamaktan daha fazla uzatmayalım herkesin elinde en kapsamlı bilgi kaynaklarından olan Google var ve isteyen istediği şekilde kendi doğrularına göre ilerlesin diyelim ve bitirmiş olalım bence de bu tartışmayı

Lindalin

Ya arkadaşlar bir konuda tam bilginiz yoksa yazmayın ya tutturmuşsunuz bi kısırlaştırın e bu bi sizin aklınıza geliyor olamaz değil mi?kısırlaştırma duyarı kastınız aferin ama şimdi yeni bilgiler öğrenin o zaman her kedi 1.ayında süt kızanına girmiyor ki benimki doğum yaptığı gün bakın gün diyorum kızana girdi 2.si ne yaptıysam sakinleşmedi ve kaç tane doktora sorduysam hormon dedi ki siz kısorlaştırmanın sağlıklı olduğunu bildiğiniz kadar hormonun zararlarını da biliyorsunuzdur 3.sü ise son seçenekte kızgınlıkta kısırlaştırmaktı sıkı durun yeni bilgi geliyor burayı tekrar tekrar okuyun ve gereksiz duyarınıza bi son verin artık kızgınlıkta organlar büyüdüğü için ameliyatta riskli olduğu için bunu göze alamazdım son olarak doktor bir tane doğurduğu için de bir kere daha çiftleşmesini önerdi umarım anlatabilmişimdir derdimi

Lindalin

Ha bu arada elimden gelse yılda bir doğurturum doğasına karışmamak adına ama o iş öyle değilmiş o yüzden ben de kısırlaştırmadan yanayım ki bu doğumundan sonra ha bir ha on doğurmuş olsun kesin kısırlaştırıcam yani tek hayvansever siz değilsiniz bilin istedim

Lindalin

Ha bu arada birkaç veterinere sorun demişsiniz makaleleri okuyun demişsiniz yine sadece size ilhamla gelen bir fikir gibi konuşmuşsunuz aynen bunların hepsi benim de aklıma geldi ve yaptım bunun sonucunda dediğim gibi kendime göre bir yol çizmem gerekti ve öyle hareket ettim ben de ayrıca en baştan kusırlaştırın derken zaten her yıl doğumun imkansız olduğunu anladığımda bir kere doğum yaptırıp kısırlaştırmaktı niyetim ve yine evdeki hesap çarşıya uymadı kızgınlığı hiç geçmedi bu yüzden bu durumlara geldik yani

Lindalin

Hanımefendi ben bana güzelce kısırlaştırın yazanlara birşey demiyorum zaten ama işte anlayıp dinlemeden damızlık gibi kullanmışsın hayvanı yok ölsün yok sürekli çiftleştir vb. cümleler takdir edersiniz ki bilgilendirici ve yol gösterici olmak yerine karşı tarafı suçlayıcı ve yargısız infaz yapılan cümleler üstteki cvpları okuyup ona göre bir yorum yapın lütfen evet soru sordum ve önceki sorularıma verilen cvplar gibi bilgilendirme amaçlı yazılan bir yoruma asla ters cvp yazmam tam tersine teşekkür ederim ki benim gibi kendinden daha çok kedisine bakan onun için hep en iyisini düşünen bir kişinin de bu kadar çaresiz bir durumda bu şekilde itham edilmesi üzücü kimseye ispat etmek zorunda değilim ama kendim çalışmamama rağmen elime geçen her parayı ona en iyi mama almak için değerlendiriyorum ki şimdiye kadar acana nd den aşağı birşey yedirmedim suyunu hazır sudan başka birşey zorunda olmadıkça kullanmadım schesir yaş mamalarla yedirip papatya çayıyla gözlerini düzenli silen tarayan ben birçok kişi tarafından şu durumda linç edildim hala üstüne basa basa diyorum bilgi olsa dahi empati içermeyen cümleler herkes gibi beni de ters cvp vermek durumunda bıraktı haklı olarak.e artık iyice anlaşıldığımı ve bilgi veren hiçkimseye nankörlük etmediğimi analatabildiğimi düşünüyorum.

Cemikoko

Sadece 10 saniye oturup düşünün veterinerinizin neden 1 doğum daha istediğini.

İlk doğumda hep 1-2 yavru doğar, diğerlerinde minimum 3. (4-5-6-7-8 ...)

Muhtemelen kediniz cins kedi, vetiniz de hasta türdeki müşterisini artırıp götünü kaşıya kaşıya hayatını sürdürmek derdinde olan bir fırsatçı.

Muhasebesini de siz yapın artık.