İnce Taneli Kum Kullanırken Kalın Taneli Kullanmaya Başladım

reinefee17

Şuan Lindo Cat kalın taneli kullanıyorum ince taneli kumda çn geçiş yaptım 10 lt ince taneli kum normalde 28 gün kadar gidiyordu ama evin içine kum dağılıyordu şuan kullandığım kum 10 lt on sekizinci günde değiştim ince taneli kum daha çok mu gidiyor normalde 3-4 aylık kum stoğu yapmıştım üzüldüm

3 CEVAP

simbakedi

ben kalin taneli de kullandim ince taneli de hic boyle bir sorunla karsilasmadim. hatta bence ince taneli daha cabuk bitiyor her yerine yapistigi icin. kalin tanelinin 10L’si kg olarak belki daha fazla geliyordur bu yuzden miktari daha azdir, o yuzden boyle bir sey yasamissinizdir diye dusundum ama emin degilim. kumla da ilgili olabilir

Benim tecrübeme göre ince taneli daha çok eve dağılıyor ama daha iyi topaklanıyor, kalın taneli ise eve o kadar dağılmıyor ama toparlanması yetersiz olduğu için kendi içinde dağılıp temiz kumu da pisletiyor, daha sık tamamen yenilemek gerekebiliyor. Magicsand aktif karbonlu ince taneli kum öneririm, parfümsüz, koku ve toz yapmıyor

reinefee17

Yapmış olduğu kaka çiş miktarıyla ilgili olabilir belki de bir kez değiştirmedim ama üzerini kapatmadı kaka üzerine yapıştı ilk kez böyle bir durumla karşı karşıya geliyorum şaşırdım