Kısır Kedi Nasıl Böyle Bir Şey Yapar? Normal Mi?

mycutecat

3 senedir bahçemde baktığım kedilerimden birine 2 hafta önce araba çarptı vefat etti kuzum. Dört tane yavrusu vardı yavrular annesiz kaldı. Ancak yavrular 3 aylık ve artık kuru mama yemeye başlamışlardı o yüzden sorun olmadı annelerini çok aramadılar. Birkaç gün önce tuhaf bişey farkettim yine sokağımda yıllardır baktığım başka bir dişi kedim var bu kedi yıllardır kısır ve çok hırçın yanına kimseyi yanaştırmayan bir kedi. Ama bu yavruları sahiplenmiş şuan onlara annelik yapıyor o kadar şaşırdımki hepsini karnının altına yatırmış tek tek yalıyordu. Kısır olan dişi bir kedi başka bir kedinin 3 aylık kocaman olmuş yavrularına nasıl annelik yapabilir sizcede tuhaf değil mi? :)

4 CEVAP

teddybal

Yapar yapar bazı kediler böyle anaç olabiliyor kısır olup emziren soke bile gördüm :D Bahçedeki kedi 7 ay emzirdi yavrularını diyen de vardı burda, arada oluyor böyle sanırım, yavrum ya kıyamam sağlıkla yaşasınlar 🤍

NorthNight

Hayır bence tuhaf değil😊, kısır olması annelik içgüdülerini yok etmiyor ki. Sadece yumurtalıklarını kaybediyor. Ne güzel yapmış, yavrularında ihtiyacı vardır bu durumda onun davranışını tetiklemiştir bence.

AhsenAise

Oyyyy kuzum ya MasaAllah ona ,bizim iki yaşında erkek bir kedimiz var Garfield in Adana subesi sıpa doğduğundan beri benim sokaktaki evladım o sokakta hangi anne kedi doğum yapsa gider yanına yatar o bebekleri büyüyen kadar korur kollar,mama verdiğimde önce onların yemesini bekler ,anne kedi yavrulardan uzaklaşınca yanlarına uzanır bekler ,başka kedileri yaklastirmaz

Warriorsans

🥺🥺🥺🥺 nasıl tatlı bir durum