Doktora Başka Ne Sorayım

Alexkitty

Alex dün kısırlaştırma için veterinere bıraktım birazdan almaya gideceğim yara bakımı mama değişikliği ve üriner sistem takviyesi dışında ne sormam lazım
Mama değişikliği bu bizim için çok problem olacak exclusion dışında tavuklu mama ki o da çok az nd ocean ile karıştırarak veriyorum diğer kısır mamalar geneli tavuklu bu sabah petlebi den sanırım Fatma hanım sağolsun konuştuk exclusion balıklı ve brit care tavşan lı deneyelim dedi olmadı nd devam ama bu arada tabi ishal yada kabız olacak diye de korkmuyor değilim bu mama değişikliği sebebiyle. Çok uzun oldu ama doktora başka ne sorayım 🤗

5 CEVAP

Renklipati

Öncelikle çok geçmiş olsun, aslında veteriner bilgi veriyor çıkarınca, siz rahat etmek adına sorabilirsiniz. Ayrıca elinizde mama varsa bitene kadar devam edebili sonra kısır mamaya geçebilirsiniz, bizde öyle yaptık..estetik dikişli ise pansuman gerektirmiyor kuru mama ilk etapta yemeyebilir diye sevdiği yaş mama bulundurun derim

orhdoner

Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun Kristal kum dedigi limon tuzu gibi parça beyaz diğer bentonit gibi degil tuvalete girdiği zaman yapışmasın diye demiş olabilir.

Alexkitty

Kedim erkek sanırım dikişsiz oluyor kısırlaştırma yani her şeyi bik bik sordum bunu unutmuşum 🙈

Alexkitty

ilk defa duydum veteriner 10 gün kadar kristal kum kullanmanız gerekiyor dedi var mı böyle bir durumda kullanan kristal kum

Aliye87

Merhabalar @Alexkitty,
Ever Clean'in var. Multi cyrstal çeşidi. Bize de aynısı söylendi. Ancak kısırlaştırmadan sonraki iyileşme sürecinde bu kumun önerilmesinin sebebini sormadık, veteriner de bir şey söylemedi. Kaliteli ve tozutmayan bir kum genel olarak.